SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gotówka i karty bankowe najczęściej używane do płacenia

Dorośli internauci z Francji, Niemiec, Włoch i Polski preferują płacenie za zakupy gotówką i bankowymi kartami. Powoli na popularności zyskują także inne metody płatności - wynika z badania Harris Interactive.

czekaj... Article

W badaniu zaobserwowano spore różnice pomiędzy mieszkańcami poszczególnych państw w podejściu do płacenia za zakupy. Przykładowo karty bankowe są szczególnie popularne we Francji, podczas gdy w Niemczech respondenci są bardziej niż gdzie indziej przywiązani do gotówki.

Z kolei narodem najbardziej przychylnie patrzącym na innowacyjne rozwiązania, takie jak portfel elektroniczny, są Włosi. Tymczasem w Polsce odnotowano o wiele większy niż w innych krajach odsetek użytkowników kart zbliżeniowych.

Co najmniej 80 proc. respondentów ze wszystkich poza Polską (58 proc.) państw objętych badaniem stwierdziło, że za drobne, codzienne zakupy, najczęściej płaci gotówką.

Ogółem w badaniu zaobserwowano silne wsparcie dla dalszego korzystania z gotówki i kart bankowych jako głównych metod płatności, przy czym na przyszłość respondenci bardziej skłaniają się ku kartom, w tym kartom zbliżeniowym.

Blisko 3/4 ogółu badanych (74 proc.) nie chce, aby gotówka zniknęła z rynku, ale 53 proc. Włochów byłoby zadowolonych, gdyby jednak tak się stało. Natomiast największe poparcie dla gotówki jako najbardziej praktycznego i bezpiecznego rozwiązania odnotowano w Niemczech.

Badanie zostało przeprowadzone przez Harris Interactive na zlecenie Credit Agricole Cards & Payments we wrześniu 2014 r. W każdym z czterech państw objętych badaniem (Francja, Niemcy, Włochy, Polska) udział w nim wzięło 1000 dorosłych użytkowników internetu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gotówka i karty bankowe najczęściej używane do płacenia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl