SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GPW i NYSE Euronext ogłosiły strategiczne partnerstwo

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych i NYSE Euronext zawarły partnerstwo strategiczne, poinformowały spółki w komunikacie. W ramach partnerstwa biznesowego warszawska giełda kupi platformę obrotu instrumentami kasowymi i pochodnymi stworzoną przez NYSE Technologies.

"W ramach wieloletniej umowy handlowej NYSE Euronext udostępni platformę UTP rynkom kasowym i instrumentów pochodnych GPW. Obie strony rozważą nowe inicjatywy z zakresu obrotu, dystrybucji danych oraz rozwoju biznesu, które będą korzystne dla inwestorów i emitentów, oferując im szeroką gamę instrumentów finansowych. NYSE Technologies - jednostka NYSE Euronext odpowiedzialna za komercjalizację technologii - udostępni platformę UTP i będzie współpracować z GPW nad rozwojem nowych możliwości opartych na technologiach informatycznych w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Działania te będą oparte na możliwościach dystrybucyjnych SFTI™ i poszerzą grupę rynków współpracujących w ramach tej platformy" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec czerwca minister skarbu Aleksander Grad poinformował, że GPW wybrała NYSE Euronext na dostawcę nowego giełdowego systemu transakcyjnego. Wcześniej w czerwcu prezes GPW Ludwik Sobolewski poinformował, że nowy system transakcyjny ma zastąpić Warset na przełomie 2011/2012 roku, a w lipcu zostanie przedstawiony harmonogram zmiany. Obecny system transakcyjny Warset funkcjonuje od 2000 roku.

"Przedsięwzięcie, do którego przystępujemy wspólnie z NYSE Euronext, jest bez wątpienia jednym z najważniejszych kroków zmierzających do dalszego rozwoju GPW jako rynku międzynarodowego. To bezpośredni efekt strategii przyjętej i wdrażanej przez Zarząd Giełdy w ostatnich latach. Jesteśmy na samym początku tego strategicznego partnerstwa, ale ten początek przypada na bardzo odpowiedni czas i uzupełnia inne, bardziej zaawansowane przedsięwzięcia" - powiedział prezes GPW Ludwik Sobolewski, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji: GPW i NYSE Euronext ogłosiły strategiczne partnerstwo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl