SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GPW pierwsza w Europie pod względem debiutów w I kw. 2011 r.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) znalazła się na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby pierwotnych ofert publicznych (IPO) w I kw. 2011 (łącznie na regulowanym oraz alternatywnym rynku akcji), zaś pod względem wartości ofert - na czwartym miejscu, wynika z raportu IPO Watch Europe opublikowanego przez PricewaterhouseCoopers.

GPW pierwsza w Europie pod względem debiutów w I kw. 2011 r.

"W pierwszym kwartale 2011 r. GPW w Warszawie była pierwszym rynkiem w Europie pod względem liczby debiutów. W okresie od stycznia do marca 2011 r. na warszawskim parkiecie zadebiutowało łącznie 45 spółek (siedem na rynku głównym i 38 na NewConnect). Jest to równocześnie najlepszy wynik w historii GPW pod względem liczby IPO w jednym kwartale" - głosi komunikat PwC.

Dla porównania, w I kw. 2010 r. na GPW odnotowano 15 debiutów, a w czwartym kwartale łącznie 40 IPO, podano także.

"Pod względem wartości ofert w pierwszym kwartale 2011 r. rynek warszawski uplasował się na czwartym miejscu w Europie, za giełdą londyńską, norweską oraz Deutsche Börse. Łączna wartość ofert przeprowadzonych na GPW wyniosła 121 mln euro, co stanowi blisko czterokrotny wzrost w porównaniu do analogicznego kwartału roku poprzedniego (31 mln euro)" - czytamy dalej.

Firma podkreśla, że oznacza to znaczący spadek względem IV kw. 2010 r., kiedy to dzięki ofercie prywatyzacyjnej GPW łączna wartość IPO wyniosła 569 mln euro.

"Warto podkreślić, że miniony kwartał był rekordowy w historii funkcjonowania rynku NewConnect nie tylko pod względem liczby debiutów (38), ale również wartości IPO (48 mln euro)" - konkluduje PricewaterhouseCoopers.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GPW pierwsza w Europie pod względem debiutów w I kw. 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl