SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

GPW: PZU może wejść do indeksu WIG20 od sesji 17 maja

Akcje największego polskiego ubezpieczyciela, PZU - które zadebiutują na GPW w środę (12 maja), mogą wejść w skład indeksu największych spółek WIG20 od sesji 17 maja, w trybie nadzwyczajnym.

GPW: PZU może wejść do indeksu WIG20 od sesji 17 maja

"W przypadku indeksu WIG20 - zakwalifikowanie akcji spółki do indeksu nastąpi od sesji w dniu 17 maja 2010 roku, w trybie nadzwyczajnym, po trzech sesjach od dnia pierwszego notowania, o ile wartość akcji w wolnym obrocie w dniu ich pierwszego notowania stanowić będzie co najmniej 5% wartości kapitalizacji portfela indeksu WIG20 w tym dniu" - głosi komunikat.

Jeśli te warunki nie zostaną spełnione, akcje PZU wejdą do indeksu WIG20 od sesji w dniu 20 września 2010 roku, podano także.

Natomiast w indeksach WIG i WIG-PL walory znajdą się od sesji w dniu 17 maja 2010 roku (po trzech sesjach od dnia pierwszego notowania), poinformowała także GPW.

Na akcje PZU zapisało się ponad 250 tys. inwestorów indywidualnych, a zapisy wśród inwestorów instytucjonalnych zakończyły się dziewięciokrotną nadsubskrypcją. Wśród inwestorów 59% stanowią krajowi, a 41% - zagraniczni. W ofercie wzięły udział instytucje działające na trzech kontynentach, w tym największe światowe fundusze emerytalne oraz fundusze suwerenne i uniwersyteckie.

Ostatecznie oferta PZU objęła 29,9%, a nie - jak wstępnie planowano - 21,9% akcji ubezpieczyciela. Jej wartość wyniosła ok. 8,07 mld zł i była najwyższa w historii polskiego rynku kapitałowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GPW: PZU może wejść do indeksu WIG20 od sesji 17 maja

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl