SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grad: nie naciskałem ws. odwołania Glapińskiego

Prezes PKN Orlen Piotr Kownacki powiedział, że minister skarbuAleksander Grad nakłaniał go, by głosował za odwołaniem AdamaGlapińskiego z funkcji prezesa Polkomtela. Minister zaprzeczył, bywywierał naciski na Kownackiego.

Grad: nie naciskałem ws. odwołania Glapińskiego

Szef PKN Orlen mówił na poniedziałkowej telekonferencji, że wprzeddzień posiedzenia rady nadzorczej Polkomtela, która odbyła się20. lutego, zadzwonił do niego minister Aleksander Grad i miał mupowiedzieć, by głosował za odwołaniem Glapińskiego.

Przed ostatnią radą nadzorczą zapytałem prezesa Kownackiego oto, jakie będzie stanowisko Orlenu w tej sprawie i uzyskałeminformację, że nie zamierza on niczego zmieniać w Polkomtelu. Natym nasza rozmowa została zakończona - powiedział minister Grad,zapewniając, że nie było nacisków z jego strony.

Traktuję tę wypowiedź prezesa Kownackiego jako wypowiedźpolityka PiS, który zasiada w zarządzie ważnej spółki dla państwa iubolewam, że prezes wikła się w sprawy polityczne i zachowuje sięjak polityk, a nie prezes - dodał Grad.

20. lutego Adam Glapiński nie został odwołany, choć o zmianieprezesa Polkomtela słychać już od października, kiedy to PO wygraławybory. Na giełdzie potencjalnych kandydatów na następców najwyżejznajdują się były prezes Jarosław Bauc oraz członek zarządu NetiiBertrand Le Guern.

Zmiany w Polkomtelu być może nastąpią już na następnymposiedzeniu rady nadzorczej, choć bardziej prawdopodobne są dopieropo wyroku wiedeńskiego sądu arbitrażowego, dotyczącego sprzedażyudziałów w telekomie przez TDC.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grad: nie naciskałem ws. odwołania Glapińskiego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl