SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grayling zamyka swoją działalność w Moskwie po 23 latach

Agencja Grayling w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę zdecydowała się zamknąć prowadzoną tam działalność. Firma zatrudnia w Moskwie 40 pełnoetatowych pracowników i działa tam od 23 lat.

- W  ostatnich tygodniach ciężko pracowaliśmy, aby zakończyć wyjście z rynku rosyjskiego. Czyniąc to, chcieliśmy mieć pewność, że dobrze zaopiekowaliśmy się naszymi kolegami w samej Rosji, w których imieniu ta wojna nie jest prowadzona i którzy podzielają krytykę Rosji ze strony świata z powodu popełnianych okrucieństw – informuje w wydanym oświadczeniu przewodniczący Richard Jukes. -W porozumieniu z naszymi rosyjskimi kolegami doszliśmy do wniosku, że nie mamy realnej alternatywy, jak tylko zamknąć biznes; Dlatego zrobimy to tak szybko, jak to możliwe i w sposób, który zapewni naszym kolegom jak największe wsparcie – dodaje. 

Grayling, należący do Huntswortha, jest jedną z ostatnich organizacji PR działających w Moskwie, biorąc pod uwagę exodus agencji i holdingów, który miał miejsce w ciągu kilku ostatnich tygodni od czasu inwazji Rosji na Ukrainę 24 lutego

Decyzja agencji Grayling o zamknięciu jej moskiewskiego biura zapada mniej więcej dwa tygodnie po tym, jak podobną decyzję ogłosił holding Omnicom, stając się czwartym dużym holdingiem marketingowym, który zawiesił tam działalność.

Ogłoszenie Omnicomu pojawiło się dzień po decyzji agencji Ketchum, która miała jedyną agencję PR należącą do Omnicomu.

Ketchum, który dzięki wcześniejszemu przejęciu Maslov PR miała siedzibę w Moskwie, przekazała kontrolę nad swoim moskiewskim biurem założycielom Michaelowi Maslovowi i Sergueyowi Chuminowi. Firma ma na koncie długą współpracę z rosyjskim rządem, która zakończyła się w 2015 roku .

FleishmanHillard , również agencja Omnicom, zdystansowała się od Rosji, sprzedając jej moskiewski oddział FleishmanHillard Vanguard.

Wcześniej  Publicis Groupe ogłosił zawieszenie działalności w Rosji, przekazując własność swoich agencji miejscowemu kierownictwu. Posunięcie to nastąpiło po oświadczeniu WPP i ogłoszeniu holdingu IPG, że wycofują się również ze wszystkich operacji rosyjskich agencji.

 

Dołącz do dyskusji: Grayling zamyka swoją działalność w Moskwie po 23 latach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl