SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grażyna Kubica szefową rozrywki w TVN Grupa Discovery. „Zmieniamy filozofię tworzenia i zarządzania naszymi kanałami i treściami”

Grażyna Kubica objęła nowopowstałe stanowisko dyrektora działu rozrywki w TVN Grupa Discovery. - W ramach trwającej transformacji zmieniamy filozofię tworzenia i zarządzania naszymi kanałami i treściami - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Issat, szef ds. komunikacji korporacyjnej.

 

fot. TVN Article

Grażyna Kubica nadal jest zastępcą dyrektora programowego TVN - Edwarda Miszczaka (stanowisko piastuje od kilkunastu lat). Dzięki pełnieniu obu funkcji odpowiada za wszystkie programy rozrywkowe produkowane w ramach TVN Grupa Discovery, w tym lifestylowe i factualowe.

- W ramach trwającej transformacji zmieniamy filozofię tworzenia i zarządzania naszymi kanałami i treściami. Nasi widzowie oczekują, że dostarczać będziemy im atrakcyjnych i różnorodnych treści za pośrednictwem wielu platform. Odpowiadając na te oczekiwania i zgodnie z trendami rynkowymi, odchodzimy od myślenia w kategoriach kanałów i ramówek telewizyjnych w kierunku poszczególnych gatunków kontentu, tj. lifestyle, factual, news, czy entertainment. Struktura organizacyjna w zakresie tworzenia i zarządzania tymi kategoriami treści jest na bieżąco dostosowywana do tych zmian - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Issat, szef ds. komunikacji korporacyjnej TVN Grupy Discovery.

Kubica przed dołączeniem do TVN Grupy Discovery pracowała w Endemol Shine Polska jako producent.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Dorota Eberhardht - dotychczasowy dyrektor ds. zarządzania kontentem -  od niedawna zajmuje się również nadzorem programowania kanałów tematycznych.

Jak już informowaliśmy ostatnio, stanowisko dyrektora programów lifestylowych TVN Grupa Discovery objęła Monika Pieczyńska, która na tej funkcji zastąpiła Małgorzatę Łupinę. Z kolei dyrektorem programów factualowych jest Przemysław Kwiatkowski.

Według sprawozdania Discovery w USA zanotowało w ub.r. spadek przychodów o 2 proc. do 6,95 mld dolarów (wpływy reklamowe zmalały o 5 proc.) i zysku OIBDA o 3 proc. do 3,97 mld dolarów, natomiast na pozostałych rynkach przychody zmalały o 8 proc. do 3,71 mld dolarów (wpływy z reklam poszły w dół o 13 proc.), a zysk OIBDA o 32 proc. do 723 mln dolarów. W przypadku rynków zagranicznych do spadków dodatkowo przyczyniło się umocnienie kursu dolara.

W 2019 roku TVN osiągnął wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 5 proc. do 2,07 mld zł oraz wyniku netto ze 157,71 mln zł straty do 540,57 mln zł zysku. Firma na koniec roku zatrudniała 1,6 tys. osób, zwiększyła wydatki na wynagrodzenia, marketing i badania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grażyna Kubica szefową rozrywki w TVN Grupa Discovery. „Zmieniamy filozofię tworzenia i zarządzania naszymi kanałami i treściami”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Karolina
Od samego mieszania herbata nie będzie słodsza - tam trzeba wprowadzić nowych ludzi którzy wniosą jakieś świeże podejście do oferty. Aktualnie rozrywka w TVN tonie patrząc na Rownych Sobie, Power Couple czy Lego Masters o reszcie nowości nie wspominając...
30 2
odpowiedź
User
crown
Rozrywka lezy, seriale leżą, kanały tematyczne umarły. To może jednak nie zmieniać "filozofii", tylko przyklejonych do stołków od lat decydentów?
29 1
odpowiedź
User
balon
To jedna z mądrzejszych decyzji Discovery.
2 14
odpowiedź