SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grażyna Torbicka odchodzi z TVP po 31 latach pracy

Grażyna Torbicka, autorka cyklu "Kocham Kino" w TVP2 i jedna z czołowych twarzy stacji, odchodzi z Telewizji Polskiej. - Po 31 latach pracy w Programie 2 TVP poczułam, że to dobry moment by spojrzeć na świat z innej perspektywy - poinformowała dziennikarka.

PAP / Grzegorz Jakubowski Article

O odejściu z telewizji publicznej Torbicka poinformowała na profilu programu „Kocham Kino” na Facebooku. - Przez 20 lat realizując, wraz z moim zespołem, magazyn filmowy Kocham Kino gościliśmy w naszym programie wspaniałych twórców i ich dzieła, starając się obiektywnie prezentować wszystkie trendy i osiągnięcia polskiego i światowego kina. Nasi widzowie - a to już drugie pokolenie - mogli dowiedzieć się co znaczy dobre, autorskie, artystyczne kino.  Dziękuję, że byliście z nami, dziękuję za wszystkie sugestie i inspiracje - napisała dziennikarka.

Torbicka podkreśliła, że „Program 2 to miejsce, w którym rozwijała się jej droga zawodowa” - Zostawiam tam znaczną część mojego dorobku twórczego i mojego życia, dlatego nie wykluczam w przyszłości współpracy z TVP w obszarach, w których będę mogła wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w propagowaniu sztuki i kultury - dodała.

O pożegnaniu Torbickiej z TVP mówiło się od ponad tygodnia. Według doniesień mediów, dziennikarce miało się nie spodobać, że w lutym br. przed filmem „Ida” nadanym w Dwójce w cyklu „Kocham Kino” pokazano dyskusję ekspertów: Krzysztofa Kłopotowskiego Piotra Gursztyna i Macieja Świrskiego, którzy krytycznie wyrażali się o dziele Pawła Pawlikowskiego.

Sprzeciw wobec pokazania tej dyskusji przed „Idą” wyraziła Gildia Reżyserów Polskich w liście do prezesa TVP Jacka Kurskiego. Ten odpowiedział, że dyskusja nie narzucała interpretacji filmu, tylko informowała o kontekście historycznym przedstawionych w nim wydarzeń.

Grażyna Torbicka od wielu lat prowadziła w TVP2 magazyn „Kocham Kino” oraz różne wydarzenia artystyczne i gale transmitowane na antenach TVP. Pracę w Telewizji Polskiej rozpoczęła w latach 80. Zadebiutowała w programie "Sportowa niedziela" u boku Włodzimierza Szaranowicza. Pracowała najpierw w dziale literackim Teatru Telewizji, po czym przeszła do TVP2.

Jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Oświadczenie Grażyny Torbickiej w całości

Szanowni Państwo,

Po 31 latach pracy w Programie 2 TVP poczułam, że to dobry moment by spojrzeć na świat z innej perspektywy.
Przez 20 lat realizując, wraz z moim zespołem, magazyn filmowy Kocham Kino gościliśmy w naszym programie wspaniałych twórców i ich dzieła, starając się obiektywnie prezentować wszystkie trendy i osiągnięcia polskiego i światowego kina.
Nasi widzowie - a to już drugie pokolenie - mogli dowiedzieć się co znaczy dobre, autorskie, artystyczne kino.
Dziękuję, że byliście z nami, dziękuję za wszystkie sugestie i inspiracje.

Sztuka filmowa to moja pasja, której nie porzucam. Telewizja Polska - Program 2 to miejsce, w którym rozwijała się moja droga zawodowa. Zostawiam tam znaczną część mojego dorobku twórczego i mojego życia, dlatego nie wykluczam w przyszłości współpracy z TVP w obszarach, w których będę mogła wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w propagowaniu sztuki i kultury.
Dziękuję wszystkim i do zobaczenia w sierpniu na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Grażyna Torbicka

 

Dołącz do dyskusji: Grażyna Torbicka odchodzi z TVP po 31 latach pracy

45 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
TVP 2 traci swoją największą gwiazdę :( szkoda :( widzowie kochają Torbicką !
odpowiedź
User
kinomaniak
Nareszcie i tak kończą się dynastie w TVP,ta bezpotomnie przynajmniej,więc nie ma obaw że kolejny pociotek zostanie koronowany. Podziękuj teraz Grażynko z Klanu TVP,że miałaś ten tron przez 31 lat, używałaś niczym królowa, a teraz pokaż co potrafisz sama na obcej ziemi ;)
odpowiedź
User
ktoś
Strata TVP (już kolejna...)
odpowiedź