SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grażyna Torbicka z audycją „Kocham cię kino” w Radiu ZET

Od 11 stycznia na antenie Radia ZET zadebiutuje stały cykl programów o filmach „Kocham cię kino”. Poprowadzi go Grażyna Torbicka.

Grażyna Torbicka Article

W „Kocham cię kino” Grażyna Torbicka będzie przedstawiać informacje i ciekawostki ze świata filmów, recenzje oraz relacje z festiwali. Program będzie emitowany w piątki w godz. 12-13.

Torbicka w ostatnich trzech latach współpracowała już z Radiem ZET jako korespondentka na festiwalach filmowych w Cannes i Berlinie.

Grażyna Torbicka przez 31 lat pracowała w Telewizji Polskiej, z której odeszła wiosną 2016 roku. Przygotowywała tam wiele reportaży i programów o tematyce kulturalnej, od 1996 do 2016 roku tworzyła cykl "Kocham Kino". Prowadziła też wiele koncertów, gal i festiwali organizowanych przez TVP.

Od 2007 roku Torbicka jest współtwórczynią i dyrektor artystyczną Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Była moderatorką konferencji prasowych na Festiwalu Filmowym w Wenecji i wieczorów filmowych w Teatro Greco w Taorminie.

Jest laureatką wielu nagród, m.in. Super Wiktora jako osobowość telewizyjna i Złotej Telekamery. Członkini Europejskiej Akademii Filmowej. Za działalność w dziedzinie kultury otrzymała Srebrny Medal Gloria Artis Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz włoski Medal Stella Della Solidarieta Italiana za zasługi w promocji kultury włoskiej.

Nowa ramówka Radia ZET

Od początku stycznia poranek „Dzień dobry Bardzo” od poniedziałku do piątku (godz. 6.00-10.00) prowadzi duet Marcin Sońta i Mateusz Ptaszyński. Następnie mikrofon przejmie Agnieszka Kołodziejska, która jest gospodynią pasma „Siła muzyki” (godz. 10.00-14.00).

Informacyjno-rozrywkowe „Uważam ZET” do godziny 18.00 prowadzą Ewelina Pacyna i Damian Michałowski. Natomiast gospodarzem wieczornej „Siły muzyki” (między 18.00 a 21.00) został Marcin Łukasik.

Codziennie od godz. 21.00 na antenie Radia ZET usłyszeć będzie można nowe dwugodzinne programy autorskie: „Coolturalny wieczór” Tomasza Kasprzyka (poniedziałek), „Nie ZŁY pacjent w Radiu ZET” Michała Figurskiego (wtorek), „Planeta singli” Macieja Stuhra i Agnieszki Więdłochy (środa), „Halo ZET” Marcina Łukasika i Kamila Nosela (czwartek) oraz „ZET na punkcie muzyki” Marcina Wojciechowskiego (piątek).

Weekendowe wydanie „Dzień dobry bardzo” poprowadzi Tomasz Kasprzyk, a w soboty o godz. 10.00 Beata Tadla zaprosi na swój „To właśnie weekend”. Poza tym bez zmian emitowane będą wywiady Szymona Majewskiego w „Nie mam pytań”, Tomka Michniewicza oraz Michała Korościela i Huberta Radzikowskiego. W sobotnie wieczory nie zabraknie również „Listy przebojów Radia ZET” Marcina Wojciechowskiego.

Według badania Radio Track od września do listopada br. Radio ZET miało 13,1 proc. udziału w rynku słuchalności.

Roszady w Radiu ZET

W październiku 2018 r. z Radiem ZET pożegnała się szefowa anteny Agnieszka Siemiak-Harton. Ze stacją była związana przez 24 lata.

Jednocześnie funkcję redaktora naczelnego po ponad roku przestał pełnić Sławomir Assendi, zastąpił go Michał Celeda. Natomiast na stanowisku dyrektora muzycznego Radia ZET Zbigniew Zegler został zastąpiony przez Agnieszkę Woźniak.

Z końcem listopada Radio ZET pożegnało się z Marzeną Chełminiak, która była związana ze stacją od jej startu w 1990 roku. Zespół rozgłośni zwrócił się w tej sprawie o wyjaśnienia do zarządu Eurozetu.

Natomiast od początku grudnia współprowadzącym popołudniową audycję „Halo Zet” jest Marcin Łukasik, w miejsce Justyny Dżbik.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grażyna Torbicka z audycją „Kocham cię kino” w Radiu ZET

34 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jerzyk
No to jest news :)
Pięknie. Będę słuchał namiętnie
29 24
odpowiedź
User
Fradex
W starym kinie
36 13
odpowiedź
User
Luc
Nowa propozycja ramówki zapowiada się ciekawie!
28 21
odpowiedź