SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gremi Media przed debiutem giełdowym przekształciła się w spółkę akcyjną

W zeszłym tygodniu Sąd Rejonowy w Warszawie zapisał w Krajowym Rejestrze Sądowym przekształcenie firmy Gremi Media (wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. W połowie br. firma ma zadebiutować na New Connect.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIArticle

Gremi Media, należąca do grupy kapitałowej KCI, która jesienią ub.r. wchłonęła spółki Uważam Rze i Gremi Business Communication. W efekcie należą do niej m.in. „Rzeczpospolita” i „Gazeta Giełdy Parkiet”, firma e-Kiosk zajmująca się dystrybucją prasy cyfrowej, agencja public relations Compress oraz firma MM Conferences organizująca warsztaty i konferencje.

Konkrety dotyczące wejścia Gremi Media nie giełdę podano w strategii KCI na najbliższe trzy lata. Gremi Media ma zadebiutować w drugim kwartale br. na rynku New Connect. - Jednocześnie trwają prace i rozmowy z potencjalnymi inwestorami, chętnymi do objęcia pakietu mniejszościowego i zapewnienia tym samym równowagi wśród akcjonariuszy oraz przejrzystości jej funkcjonowania - napisano w strategii. Zgodnie z przepisami KCI będzie musiała sprzedać akcjonariuszom przynajmniej 15 proc. ze 100 proc. obecnie posiadanych udziałów Gremi Media.

Jednocześnie KCI me przenieść się z rynku głównego GPW na New Connect. - Mniejsze wymogi formalne przełożą się zasadniczo na mniejsze koszty funkcjonowania spółki na tym rynku. Obowiązki informacyjne w zakresie raportów okresowych także ulegną zmniejszeniu. W opinii zarządu spółki rynek New Connect jest bardziej dostosowany do obecnej strategii spółki - uzasadniła firma w strategii.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. KCI w segmencie mediowym zanotowała 81,17 mln zł wpływów z działalności kontynuowanej i 1,91 mln zł straty netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gremi Media przed debiutem giełdowym przekształciła się w spółkę akcyjną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl