SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gremi Media wydłuża okres spłaty kredytów i zwiększa limit inwestycyjny o 5 mln zł

Spółka Gremi Media, wydawca „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” przesunęła na później terminy spłaty kredytów zaciągniętych w połowie 2016 roku. Jednocześnie ustanowiono dodatkowe zabezpieczenia oraz zwiększono limit kredytu inwestycyjnego z 8,84 do 13,84 mln zł.

Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi MediaArticle

Okres spłaty kredytów wydłużono na podstawie aneksu do umowy wieloproduktowej zawartej przez Gremi Media z ING Bankiem Śląskim na początku lipca 2016 roku.

Termin spłaty kredytów inwestycyjnych przesunięto na 31 grudnia 2022 roku, w przypadku kredytów obrotowych - na 6 lipca 2021 roku, a dla gwarancji bankowych - na 5 lipca 2022 roku.

Na mocy umowy kredyt odnawialny powinien zostać spłacony w ciągu 5 dni roboczych od dnia wymagalności kredytów inwestycyjnych. Zaznaczono, że 6 lipca br. łączna wysokość odnawialnego limitu kredytowego będzie wynosić 25,27 mln zł.

Limit inwestycyjny zwiększony o 5 mln zł, dodatkowe zabezpieczenia

Jednocześnie Gremi Media uzgodniło z bankiem zwiększenie limitu kredytu inwestycyjnego z kwoty 8,84 do 13,84 mln zł.

Ustanowiono też dodatkowe zabezpieczenia zobowiązań firmy wynikających z umowy wieloproduktowej. Są to zastawy rejestrowych na zbiorach aktywów wydawcy, m.in. prawa i wierzytelności związane z domenami Rp.pl i Parkiet.com. Ponadto E-Kiosk, którego nieco ponad 50 proc. akcji ma Gremi Media, udzielił poręczenia do kwoty 200 tys. euro wraz z oświadczeniem o poddaniu się egzekucji do tej kwoty w trybie art. 777 § 1 pkt 5 Kodeksu postępowania cywilnego.

Natomiast Gremi Media złożyło analogiczne świadczenie o poddaniu się egzekucji w przypadku obowiązku zapłaty kwoty do 37,9 mln zł.

Na koniec marca br. firma miała 5,11 mln zł długoterminowych zobowiązań z tytułu pożyczek i kredytów i 7,28 mln zł pozostałych długoterminowych zobowiązań finansowych, podczas gdy rok wcześniej nie miała żadnych takich zobowiązań. Natomiast wartość krótkoterminowych zobowiązań z pożyczek i kredytów zmalała w skali roku z 25,67 do 9,54 mln zł, na koniec marca br. pojawiło się też 2,03 mln zł pozostałych krótkoterminowych zobowiązań finansowych.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Gremi Media osiągnęła 24,56 mln zł wpływów sprzedażowych (7 proc. więcej niż rok wcześniej) oraz 3,08 mln zł zysku netto (wobec 86 tys. zł zysku netto rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gremi Media wydłuża okres spłaty kredytów i zwiększa limit inwestycyjny o 5 mln zł

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
paw
Czyli zaczyna hajsu brakować...
odpowiedź
User
observer
Czyli zaczyna hajsu brakować...


Inwestycje mają różne drogi w przeciwieństwie do zerowego pomysłu na media w wykonaniu lizusów Karnowskich których na powierzchni utrzymują dotacje SKOKów i budżetówki
odpowiedź