SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gremi Media zwiększyła limit kredytowy do 14 mln zł, KCI kupiła jej akcje za 643 tys. zł

Spółka Gremi Media (wydawca m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) zwiększyła limit kredytu obrotowego, zaciągniętego w lipcu ub.r., z 10 do 14 mln zł. Jednocześnie firma KCI, większościowy akcjonariuszy Gremi Media, kupił jej akcje za 643 tys. zł.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCI Article

Limit kredytu obrotowego został zwiększony przez Gremi Media na mocy aneksu do umowy kredytowej podpisanego w miniony weekend. W ramach aneksu ustalono też dodatkowe zabezpieczenie spłaty kredytu - zastaw rejestrowy na opatentowanym znaku towarowym Gremi.

W trzech kwartałach br. Gremi Media zanotowała spadek wpływów ze sprzedaży o 1,9 proc. do 76,74 mln zł i 411 tys. zł zysku netto (wobec 8 tys. zł zysku rok wcześniej).

Od miesiąca spółka jest notowana na rynku giełdowym NewConnect. W sierpniu br. 14,6 proc. jej akcji zostało sprzedanych grupie inwestorów (m.in. spółce głównego udziałowca Ruchu) za 36,66 mln zł, a pod koniec listopada - 4,39 proc. akcji za 11,02 mln zł funduszowi North Base Media.

W obu przypadkach jednostkowa cena akcji wynosiła 147 zł, a sprzedającym była firma KCI, która pozostaje większościowym akcjonariuszem Gremi Media.

W czwartek KCI kupiła natomiast 4,3 tys. akcji Gremi Media po 149,60 zł za sztukę, wydając na to 643,28 tys. zł.

Na koniec piątkowej sesji giełdowej kurs Gremi Media wynosił 136,80 zł, nie zmienił się przez cały miniony tydzień, kiedy handlowano na giełdzie tylko 23 akcjami spółki

Gremi Media wydaje dzienniki „Rzeczpospolita” i „Parkiet” (i ich serwisy internetowe) oraz miesięcznik „Uważam Rze Historia”, a także realizuje inne projekty wydawnicze oraz działa w kilku innych segmentach (przede wszystkim eventów biznesowych i public relations). Do grupy kapitałowej należy też kilka mniejszych spółek, a także większościowe udziały w spółkach E-Kiosk i ComPress oraz mniejszościowe w MMConferences.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gremi Media zwiększyła limit kredytowy do 14 mln zł, KCI kupiła jej akcje za 643 tys. zł

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
A kto?
A kto zwiększył ten limit? Który bank, bo ciekaw jestem. Ciekawe jak akcjonariusze KCI widzą zakup akcji Gremi po takiej cenie?
10 8
odpowiedź
User
Jft
Niebywałe! Geniusz mimo wszystko
8 8
odpowiedź