SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grey Group i Young&Rubicam w finale przetargu LOT-u, firma uzgodniła z SAR standardy przetargowe

Agencje Grey Group Poland i Young&Rubicam Poland znalazły się w finale przetargu na obsługę reklamową PLL LOT. Marketer na spotkaniu ze Stowarzyszeniem Agencji Reklamowych SAR zobowiązał się do stosowania pełnych standardów przetargowych.

Article

Przetarg na obsługę reklamową PLL LOT zaczął się jesienią ub.r., zaproszono do niego dziewięć agencji: Young&Rubicam, Havas Warsaw, GPD Agency, Publicis Poland, Ogilvy&Mather, Scholz&Friends Warszawa, Grey Group Poland, J. Walter Thompson i Syzygy. Marketer nie poinformował każdej z agencji, które inne starają się o to zlecenie, oraz nie zwracał im żadnych kosztów przetargowych, za to wymagał, żeby zapłaciły za badania fokusowe.

Interwencję w tej sprawie zapowiedziało Stowarzyszenie Agencji Reklamowych SAR, ponieważ PLL LOT podpisał z nim w 2015 roku list intencyjny, w którym zobowiązał się do stosowania wysokich standardów przetargowych.

W piątek poinformowano, że podczas spotkania SAR przyjął wyjaśnienia LOT-u, a strony zgodziły się, że prowadzony aktualnie konkurs spełnia wysokie standardy m.in. odnośnie: jakości briefu, bieżącej i bezpośredniej komunikacji z agencjami (w tym przebiegu tzw. debriefingów)  i czasu przeznaczonego na przygotowanie oferty. Jednocześnie potwierdzono, że agencje powinny być informowane o liczbie uczestników przetargu oraz, że należy dążyć do ograniczania kosztów przetargowych, zarówno po stronie agencji, jak i reklamodawcy

SAR przyjął też zapewnienia LOT-u o dużej wadze przywiązywanej do obecnego konkursu. Wobec dobrych wyników finansowych spółki w tym roku oraz planów komunikacyjnych na najbliższe lata, znacząco wzrośnie jej budżet reklamowy. Ponadto reklamodawca planuje podjąć ze zwycięzcą konkursu wieloletnią współpracę

Do finału obecnego przetargu zakwalifikowane zostały agencje Grey Group Poland i Young&Rubicam Poland. Z wybraną z nich LOT zamierza podjąć wieloletnią współpracę.

 

Dołącz do dyskusji: Grey Group i Young&Rubicam w finale przetargu LOT-u, firma uzgodniła z SAR standardy przetargowe

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PB
Bo odejściu Mikosza, widać, że wreszcie się coś ruszyło. LOT się rozwija i przetargi zaczynają być transparentne wg strandardów, bo wcześniej było tam zabagnione jak trzeba a i jedynym pomysłem były obniżki pensji i sprzedaż firmy.
odpowiedź