SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gronicki doradcą w Goldman Sachs

Były minister finansów w rządzie Marka Belki Mirosław Gronicki został doradcą Wydziału Badań Ekonomicznych w Goldman Sachs - poinformowała firma w komunikacie.

"Jego zadaniem będzie udzielanie porad dotyczących warunków gospodarowania i polityki gospodarczej w Europie Środkowej. Do jego obowiązków będzie również należało współtworzenie i samodzielne opracowywanie różnych raportów publikowanych przez Goldman Sachs International" - czytamy w komunikacie.
 
Gronicki ukończył studia na Wydziale Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego (w 1972 r.). Tytuł doktora nauk ekonomicznych uzyskał w roku 1977. W latach 1987-1993 pracował w zagranicznych instytucjach badawczych i akademickich, takich jak Uniwersytet stanu Pensylwania w Filadelfii, Uniwersytet Karola w Pradze (CERGE) oraz ICESAD w Kitakyushu. Był także współpracownikiem m.in. Banku Światowego, ONZ i Komisji Europejskiej. Po powrocie do Polski pracował do końca 1998 roku w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową w Gdańsku. Od stycznia 1999 r. pracował na rzecz Fundacji CASE (Centrum Badań Społeczno Ekonomicznych). Od 2000 roku aż do chwili mianowania na stanowisko ministra finansów w roku 2004 był głównym ekonomistą Banku Millenium.
 
Goldman Sachs jest globalną firmą zajmującą się bankowością inwestycyjną, zarządzaniem portfelami papierów wartościowych i inwestycjami finansowymi. Powstała w 1869 r., jest obecnie jednym z najstarszych i największych banków inwestycyjnych na świecie. Główna siedziba firmy mieści się w Nowym Jorku.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gronicki doradcą w Goldman Sachs

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl