SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Group One niweluje ślad pyłowy

Grupa komunikacyjna Group One, do której należą m.in. agencja Change Serviceplan i dom mediowy Value Media podpisała umowę z Oxygen City,właścicielem systemu antysmogowego, który eliminuje ślad pyłowy. Urządzenie oczyszcza miesięcznie 5 mln m3 powietrza.

Instalowane w przestrzeni miejskiej oczyszczacze powietrza to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie, którego celem jest redukcja stężenia w przestrzeni miejskiej pyłów zawieszonych PM1, PM2, 5 i PM10. W trakcie procesu dwustopniowej filtracji urządzenie osiąga skuteczność powyżej 80 proc. usuwanych zanieczyszczeń. W ciągu godziny Oxygen oczyszcza do 40000 m3 powietrza.

Ślad pyłowy Group One został obliczony na podstawie ilości zużywanej przez grupę energii oraz liczby i typu posiadanych samochodów. Problem smogu powinien być dziś kwestią bliską każdemu z nas.

- Polskie miasta są jednymi z najbardziej zanieczyszczonych w Europie. W Group One wierzymy w odpowiedzialne podejście do biznesu i staramy się szukać możliwości wsparcia inicjatyw, które poprawiają jakość życia naszej społeczności -​mówi ​Marek Żołędziowski, CEO Group One. - Ślad pyłowy naszych spółek został obliczony na 5mln m3 miesięcznie i każdego dnia Oxygen pracuje na to, żeby go zniwelować. Zdajemy sobie sprawę, że skala naszego działania-60 mln m3 czystego powietrza rocznie, to nadal kropla w morzu potrzeb takiego miasta jak Warszawa, ale im więcej takich lokalnych działań i pierwszych kroków, tym większe efekty w większej skali. Mamy nadzieję, że podążą za nami kolejne firmy w Polsce  - dodaje.

Urządzenie, w które zainwestowało Group One, jest obecnie zlokalizowane na Wilanowie. Grupa jest w trakcie rozmów na temat umiejscowienia oczyszczaczy pod siedzibą firmy na Alejach Jerozolimskich.

Dołącz do dyskusji: Group One niweluje ślad pyłowy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl