SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa ADV: więcej udziałów w SMT Software i Codemedia za własne akcje

Grupa ADV przejęła kolejne udziały w kontrolowanych przez siebie spółkach SMT Software i Codemedia, płacąc za nie własnymi, nowo wyemitowanymi akcjami. W przyszłym roku firma chce zostać całościowym właścicielem obu spółek.

Grupa ADV: więcej udziałów w SMT Software i Codemedia za własne akcje

Dotychczas Grupa ADV konsolidowała 52 proc. wyniku netto SMT Software i 74 proc. wyniku netto Codemedia. Obecnie, w wyniku umów aportowych zawartych z akcjonariuszami-założycielami obu spółek, do ADV należy już prawie 90 proc. akcji SMT Software i ponad 99 proc. akcji Codemedia. W przyszłym roku firma chce kupić pozostałe udziały tych spółek.

Za przejęte właśnie udziały SMT Software i Codemedia Grupa ADV zapłaci własnymi, nowo wyemitowanymi akcjami, które podwyższą jej kapitał. Parytet wymiany wynosi 1,243 akcji emisji połączeniowej za jedną akcję SMT Software oraz 2,324 za akcję spółki Codemedia.

To przejęcie ma umocnić pozycję rynkową Grupy ADV w segmentach technologii, mediów i e-commerce oraz przełożyć się na synergie kosztowe, lepszą i efektywniejszą obsługę w obszarze procesów wsparcia dla biznesu. - To jedno z największych przedsięwzięć związane z budowaniem wartości naszej spółki. Przed nami jeszcze sporo pracy związanej z nową strategią, która zakłada silniejszy nacisk na technologię oraz produkty - opisuje Konrad Pankiewicz, prezes Grupy ADV.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa ADV: więcej udziałów w SMT Software i Codemedia za własne akcje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl