SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Brand New Galaxy zwiększyła wpływy o 33 proc., większość z zagranicy

Grupa kapitałowa Brand New Galaxy, do której należy kilka agencji marketingowych i technologicznych, w ub.r. osiągnęła wzrost przychodów o 33 proc. do 80,23 mln zł oraz zysku netto z 4,91 do 7,11 mln zł.

Zespół Brand New GalaxyArticle

Przychody krajowe grupy Brand New Galaxy poszły w górę rok do roku z 21 do 25,02 mln zł, a te z zagranicy - z 39,31 do 55,21 mln zł.

W sprawozdaniu złożonym w KRS firma podkreśliła, że w ub.r. należące do niej agencje kontynuowały dynamiczny rozwój. - Działania zarządu zmierzające do rozszerzenia portfela klientów przyniosły skutek, co zaowocowało zyskiem W okresie sprawozdawczym zarządy spółek z Grupy realizowały plan dalszego rozwoju Grupy, w szczególności poprzez spółki powiązane z siedzibą w Holandii oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - opisano.

Do grupy Brand New Galaxy należą agencje marketingowe Pathfinder 23, Synthrone, Spacecamp, Voyager, Life on Mars, New Gravity, Man on the Moon i Robonauts Pictures. Na początku br. holding opuściła agencja Stratosfera.

Ze spółek zależnych Brand New Galaxy zdecydowanie największa jest Pathfinder 23 - w ub.r. osiągnęła wzrost przychodów o 41 proc. do 49,81 mln zł, a jej wynik netto poszedł w górę ze 105,4 tys. zł straty do 2,47 mln zł zysku.

Ponad 100 pracowników więcej

- Rok 2020 był dla Brand New Galaxy rokiem przełomowym. Pomimo globalnej sytuacji pandemicznej, udało się zrealizować ambitne plany ekspansji międzynarodowej, poprzez akwizycję amerykańskiej agencji E-commerce Content26 oraz otwarcia dużego biura regionalnego w Dubaju. Jest to też pierwszy rok, w którym prędkość i trajektoria Galaktyki wyznaczona jest nie tylko przez sukcesy spółek zarejestrowanych w Polsce, ale również przez sukcesy spółek zagranicznych, operujących w innych regionach - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Kacper Kłos, chief executive officer BNG.

- Dzięki temu dynamika BNG stała się kilkuwymiarowa, co dodaje jej jeszcze większej mocy biznesowej, bezpośrednio przekładającej się na skonsolidowany wynik całego Brand New Galaxy - podkreśla.

Na koniec ub.r. w spółkach z holdingu pracowało 320 osób, o 104 więcej niż rok wcześniej. Na początku br. Brand New Galaxy uruchomiła swoje stałe biuro w Amsterdamie.

Zysk głównie na kapitał zapasowy

Zysk netto grupy Brand New Galaxy zwiększył się z 4,91 do 7,11 mln zł. Z uwzględnieniem korekty kontraktów długoterminowych Pathfinder 23 w 2019 roku holding zanotował 57,9 mln zł przychodów sprzedażowych i 2,5 mln zł zysku netto.

Na koniec ub.r. miał 1,73 mln zł wolnych środków pieniężnych i ekwiwalentów, wobec 3,49 mln zł rok wcześniej.

Jedynym udziałowcem Brand New Galaxy jest holenderska spółka BNG Holding.

W ujęciu jednostkowym Brand New Galaxy osiągnęła wzrost przychodów o 58,1 proc. do 18,91 mln zł i zysku netto z 307,4 do 902,9 tys. zł. Holenderska spółka BNG Holding jako jedyny udziałowiec zdecydowała, że z zeszłorocznego zysku netto 18,7 tys. zł zostanie przeznaczone na pokrycie wcześniejszych lat, a 884,2 tys. zł zasili kapitał zapasowy.

Dołącz do dyskusji: Grupa Brand New Galaxy zwiększyła wpływy o 33 proc., większość z zagranicy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl