SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Przychody Canal+ rosną dzięki inwestycjom poza Francją

W ciągu pierwszych trzech kwartałów br. przychody Grupy Canal+ wyniosły 4,29 mld euro. To wzrost o niemal 5 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2020 roku. Vivendi, właściciel Canal+ tłumaczy to przede wszystkim rozwojem międzynarodowym i działalnością Studiocanal.

Article

Przychody z działalności telewizyjnej we Francji kontynentalnej wyniosły 2,290 mld euro, co jest nieznacznym wzrostem. Przychody z działalności międzynarodowej to odpowiednio 1,633 mld euro w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2021 roku i 1,590 mld euro w analogicznym okresie 2020 roku. W samym trzecim kwartale br. Grupa Canal+ zwiększyła przychody do 1,467 mld euro. To wzrost o 6,3 proc. w porównaniu do III kwartału ub.r.

Otwarcie kin i zagraniczne inwestycje

Pozytywny wpływ na wyniki Canal+ miało zahamowanie rozwoju pandemii koronawirusa. Tym samym przychody wytwórni Studiocanal wzrosty o 37 proc. do 326 mln euro. Wyniki poprawia też zakrojona na coraz szerszą skalę działalność międzynarodowa. Canal+ uruchomił platformę cyfrową w Etiopii, a pod koniec września uruchomił też Nathan TV, edukacyjną stację dla francuskojęzycznych mieszkańców Afryki.

Zobacz także: Nowe platformy osłabią Canal+? „Mamy długoterminowe umowy w zakresie TVOD”

Vivendi w komunikacie informuje też o zakupie dodatkowych udziałów w południoafrykańskiej platformie MultiChoice i porozumieniu z A1 Telekom Austria, które pozwoli na zaoferowanie dodatkowych treści telewizyjnych w austriackim pakiecie Now TV.

Canal+ liczy, że zagraniczne inwestycje doprowadzą do dalszych wzrostów. Niedawno grupa chwaliła się przejęciem praw do Premier League na rynki czeski i słowacki od sezonu 2022/2023 (Polski Canal+ utracił tę licencję na rzecz Viaplay). Spółka przypomina w komunikacie, że kupiła 70 proc. udziałów w SPI International, która ma 42 kanały i serwisy OTT w 60 państwach, w tym w Polsce (m.in. Kino Polska, Zoom TV, Stopklatka, Dizi).

Wyników w odniesieniu do polskiego rynku koncern Vivendi nie podał. Niedawno Canal+ chwalił się odkupieniem swojej siedziby przy Alei Generała Władysława Sikorskiego. W budynku mieści się m.in. nowoczesne studio nadawcy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przychody Canal+ rosną dzięki inwestycjom poza Francją

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja
Zyski rosną a pensje stoją w miejscu.
10 1
odpowiedź
User
Pracownik
Zyski rosną a pensje stoją w miejscu.
Masz rację, Canal+ najmniej płaci na rynku telewizyjnym pracownikom dlatego odchodzą,
10 1
odpowiedź
User
bromba i inni
Od przyszłego roku Canal+ traci większość praw filmowych. Prawa sportowe ma też mizerne.
6 2
odpowiedź