SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Gremi rezygnuje z papierowych wydań „Bloomberg BusinessWeek Polska”, „Uważam Rze” i „Sukcesu”

Miesięczniki „Bloomberg BusinessWeek Polska”, „Uważam Rze” i „Sukcesu” (wydawane przez spółki należące do Grupy Gremi) będą ukazywać się w wersjach drukowanych tylko do końca br. Nadal w tej formie będzie natomiast wydawany magazyn „Uważam Rze Historia”.

Grupa Gremi zamknięcie papierowych wydań „Bloomberg BusinessWeek Polska”, „Uważam Rze” i „Sukcesu” uzasadnia realizowaną przez siebie strategią cyfryzacji. - Cyfryzacja tytułów jest dziś dominantą sukcesu wydawców, którzy dostosowując się do odbiorców, przenoszą się do internetu oraz na urządzenia mobilne. Robimy to od dawna. Jesteśmy grupą medialną z wiodącą prasą ekonomiczną i biznesową, która ma szeroko rozbudowaną ofertę profesjonalnych treści, oferowanych odbiorcy w formie elektronicznej każdego dnia - podkreśla Dariusz Bąk, prezes Gremi Media.

W przypadku „Bloomberg BusinessWeek Polska” wpływ na rezygnację z wersji drukowanej ma też pełna digitalizacji „Business Week USA”. Tytuł zadebiutował na polskim rynku jesienią 2011 roku jako tygodnik, przez pierwszy rok wydawała go PMPG, a po jej rezygnacji licencję przejęło Gremi Media. Wiosną ub.r. pismo zostało przekształcone w miesięcznik, w połowie ub.r. pożegnali się z nim wicenalczeni Paweł Sołtys i Karol Manys.

„Sukces” po tym jak zniknie z druku ma we współpracy z serwisem Kariera.pl. być nośnikiem informacji dotyczących rozwoju osobistego, rynku pracy i pozycji zawodowej. Od wiosny ub.r. jego redaktorem naczelnym jest Cezary Szymanek, który od 2012 roku jest też naczelnym „Bloomberg BusinessWeek Polska”. W połowie października br. objął funkcję redaktora naczelnego serwisu Rp.pl.

Miesięcznik „Sukces” pojawił się na rynku w 1989 roku. Grupa Gremi przejęła tytuł pod koniec 2009 roku razem z tygodnikiem „Przekrój”, który przestał się ukazywać jesienią 2003 roku, a Gremi sprzedało prawa do tytułu Tomaszowi Niewiadomskiemu za 5 mln zł.

„Uważam Rze” zadebiutował wiosną 2011 roku jako tygodnik, a pod koniec 2012 roku razem ze zwolnionym redaktorem naczelnym Pawłem Lisickim odeszła z niego większość dziennikarzy, którzy niedługo potem założyli tygodnik „Do Rzeczy”, a niektórzy przeszli do „W Sieci”. Pod koniec 2013 roku „Uważam Rze” stało się miesięcznikiem, a jesienią ub.r. zmieniło profil na gospodarczy, redaktorem naczelnym został wtedy Paweł Jabłoński.

- Tytuł „Uważam Rze” będzie natomiast zdigitalizowany a jego treść na bieżąco aktualizowana z uwagi na to, że jego odbiorcy chcą mieć z nim kontakt wykraczający poza miesięczny cykl wydawniczy - zapowiada Grupa Gremi.

Proces cyfryzacji tych trzech magazynów ma zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku. W ostatnim okresie sprzedaż żadnego z nich nie była audytowana przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy.

Dołącz do dyskusji: Grupa Gremi rezygnuje z papierowych wydań „Bloomberg BusinessWeek Polska”, „Uważam Rze” i „Sukcesu”

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
do_smietnika
Super wiadomość. Dziękujemy Ci, Polsko!
odpowiedź
User
chłopnaschwał
I proszę! Może właściciel ładnie wytłumaczyć wycofanie wydań papierowych. Nie trzeba od razu płakać, że to brak demokracji odebrał publiczne pieniądze z reklam.
odpowiedź
User
pavv
Niech to całe Gremi nie wciska kitów bo fakt jest taki, że sprzedaż mają marną i dlatego rezygnują z papierowych wydań. Jakoś ciekawe gazety nawet nie myślą o rezygnacji z papieru.
odpowiedź