SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa ITI zwiększa udziały w "Tygodniku Powszechnym"

Grupa ITI, główny właściciel TVN SA, objęła większościowe udziały w "Tygodniku Powszechnym". Koncern zapewnia, że w wyniku transakcji nie zostanie ograniczona autonomia redakcji pisma.

Grupa ITI zwiększa udziały w 

Grupa ITI kupiła od Fundacji Tygodnika Powszechnego kolejne 194 udziały i zwiększyła w ten sposób swoje zaangażowanie do 53 proc. Operacja została przeprowadzona 23 czerwca.

- Umowę spółki zmieniono w taki sposób, aby przejęcie przez Grupę ITI bezwzględnej większości udziałów w żaden sposób nie ograniczało wolności słowa redakcji pisma "TygodnikPowszechny - Katolickie Pismo Społeczno Kulturalne", zarówno co do jego misji i linii światopoglądowej, jak i obsady stanowisk redakcyjnych - powiedział Wojciech Kostrzewa, Prezes Zarządu Grupy ITI.

Po dokapitalizowaniu "Tygodnik" ma dążyć do "do dalszego wzrostu czytelnictwa i znaczenia na rynku prasowym i reklamowym."

"Tygodnik Powszechny" jest periodykiem wydawanym od 1945 roku. "Tygodnik" jest pismem społeczno - kulturalnym, mocno zakorzenionym w wartościach chrześcijańskich.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa ITI zwiększa udziały w "Tygodniku Powszechnym"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl