SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa K2 negocjuje z inwestorem branżowym sprzedaż pionu agencyjnego i mediowego

Grupa K2 otrzymała od inwestora branżowego ofertę kupna podmiotów stanowiących jej pion agencyjny i mediowy. Będzie negocjowała z inwestorem na wyłączność przez maksymalnie 90 dni.

Tomasz TomczykArticle

Do pionu agencyjnego i mediowego Grupy K2 należą spółki Agencja K2.pl, K2 TM, K2 Media, K2.pl i K2 Search.

Grupa K2 w komunikacie giełdowym nie podała, która konkretnie firma zaoferowała przejęcie tych podmiotów. Wiadomo, że negocjacje z nią będą poufne.

- W trakcie dalszych rozmów strony ustalą, zarówno parametry ewentualnej transakcji, jak i treść dokumentów, na podstawie których transakcja zostanie ewentualnie zrealizowana. Przedmiotowe porozumienie nie zobowiązuje żadnej ze stron do dokonania transakcji i każda z nich jest uprawniona do przerwania rozmów w każdej chwili - napisano w komunikacie.

Przypomnijmy, że Grupa K2 jesienią 2016 roku zaczęła rozmowy z trzema potencjalnymi inwestorami strategicznymi zainteresowanymi jej segmentem agencyjnym i mediowym. W maju ub.r. podała, że będzie dalej negocjować na zasadach wyłączności z jednym z potencjalnych inwestorów, a w październiku ub.r. - że będzie nadal z nim negocjowała, ale już bez wyłączności.

W poniedziałek firma przekazała też, że podejmie rozmowy z nowymi podmiotami zainteresowanymi przejęciem od niej spółki Oktawave. Zaznaczyła, że zgodę na sprzedaż tego podmiotu musi wyrazić jej rada nadzorcza.

Według szacunkowych wyników Grupa K2 w minionym kwartale zanotowała 26,1 mln zł przychodów ze sprzedaży (5 proc. więcej niż rok wcześniej) i 1,5 mln zł zysku EBITDA.

W 2017 roku firma osiągnęła natomiast wzrost wpływów ze sprzedaży o 16,9 proc. do 110,32 mln zł oraz 3,79 mln zł zysku netto (wobec 417 tys. zł w 2016 roku). W segmencie agencyjnym miała 41,16 mln zł wpływów i 3,05 mln zł zysku EBITDA, w segmencie mediowym - 49,54 mln zł wpływów i 2,99 mln zł zysku EBITDA, a w segmencie infrastrukturalnym - 12,82 mln zł wpływów i 3,2 mln zł zysku EBITDA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa K2 negocjuje z inwestorem branżowym sprzedaż pionu agencyjnego i mediowego

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rysiek z Klany
Ta telenowela ze sprzedażą trwa już tyle co Na Wspólnej
odpowiedź
User
czizas
niech ktoś ich w końcu kupi aaaaaaa
odpowiedź
User
Kibic
Współczuję ludziom z K2. Nie jest chyba fajnie pracować w firmie, której jedyną ambicją jest sprzedanie się. Od lat K2 nie ma o sobie nic innego do powiedzenia.
odpowiedź