SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa K2 z 50,6 mln zł wpływów i 3,2 mln zł zysku EBTDA w I połowie br.

W minionym półroczu grupa kapitałowa K2 zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 5 proc. do 50,6 mln zł oraz 3,23 mln zł zysku EBTDA (wobec 3,46 mln zł zysku rok wcześniej). Firma wydała 400 tys. zł na programu opcyjny dla menedżerów swojej spółki zależnej Fabrity.

Tomasz TomczykArticle

Na razie Grupa K2 podała swoje szacunkowe wyniki finansowe w pierwszej połowie br. Pełny raport za ten okres udostępni 30 sierpnia.

Według szacunków wpływy firmy ze sprzedaży usług zwiększyły się w skali roku z 48,2 do 50,6 mln zł, a zysk EBIT - z 0,83 do 0,85 mln zł. Natomiast zysk EBTDA zmalał z 3,46 do 3,23 mln zł.

Firma podkreśliła, że ujemny wpływ na jej wyniki miało 400 tys. zł kosztów programu opcyjnego dla osób kierownictwa spółki zależnej Fabrity.

W raporcie spółki zaznaczono, że fakt, że jej wyniki w minionym półroczu były zbliżonego do tych sprzed roku nie jest wyznacznikiem dla danych w drugiej połowie br.

Do Grupy K2 należą w całości spółki K2 (to jednostka dominująca), K2 Media, K2 Search, K2.pl, S3, Good, K2 TM, Oktawave i Fabrity.

K2 nadal rozmawia o sprzedaży części swoich spółek

W drugiej połowie maja br. Grupa K2 poinformowała, że otrzymała od inwestora branżowego ofertę kupna podmiotów stanowiących jej pion agencyjny i mediowy (należą do nich spółki Agencja K2.pl, K2 TM, K2 Media, K2.pl i K2 Search). Negocjacje na wyłączność zaplanowano na maksymalnie 90 dni.

Już jesienią 2016 roku firma zaczęła rozmowy z trzema potencjalnymi inwestorami strategicznymi zainteresowanymi jej segmentem agencyjnym i mediowym. W maju ub.r. podała, że będzie dalej negocjować na zasadach wyłączności z jednym z potencjalnych inwestorów, a w październiku ub.r. - że będzie nadal z nim negocjowała, ale już bez wyłączności

23 listopada br. spółka K2 wypłaci 2,48 mln zł w dywidendzie, po złotówkę na akcję. Prawie wszystkie te środki pochodzą z kapitału zapasowego firmy. Dzień ustalenia prawa do dywidendy wyznaczono na 27 sierpnia.

Głównymi akcjonariuszami Grupy K2 są jej były prezes Janusz Żebrowski (16,56 proc.), AGS A/S (12,82 proc.), TFI Opoka (8,12 proc.) oraz Andrzej Kosiński (7,46 proc.). We wtorek na zamknięciu sesji giełdowej za akcję spółki płacono 13,80 zł, co dawało kapitalizację wynoszącą 34,29 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa K2 z 50,6 mln zł wpływów i 3,2 mln zł zysku EBTDA w I połowie br.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl