SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa Lotos i Energa przygotują razem inwestycję szacowana na 400 mln euro

Grupa Lotos i Energa podpisały w środę umowę konsorcjalną dotyczącą opracowania dokumentacji dla podjęcia decyzji o budowie elektrociepłowni zasilanej pozostałością po przerobie ropy naftowej. Wartość inwestycji szacuje się na 400 mln euro.

Grupa Lotos i Energa przygotują razem inwestycję szacowana na 400 mln euro

"Moc elektryczna nowego zakładu, którego powstanie planuje się na terenie gdańskiej rafinerii, to maksymalnie 250 MW. Zgodnie z zapisami umowy, oba koncerny wyraziły wolę podjęcia współpracy mającej na celu przygotowanie projektu pod względem modelu finansowania przedsięwzięcia, uzgodnień środowiskowych oraz doboru optymalnej technologii. Po zakończeniu procesu przygotowawczego zostanie powołana spółka celowa do realizacji budowy obiektu" - czytamy w komunikacie.

Do uruchomienia elektrociepłowni może dojść pod koniec 2014 roku.

"Wspólny projekt energetyczny w Gdańsku jest zgodny zarówno z Programem 10+, realizowanym od 2007 r. przez Grupę Lotos., jak i strategią rozwoju koncernu Energa, która zakłada inwestycje rzędu 20 mld zł, w tym w nowe źródła wytwarzania energii elektrycznej" - czytamy dalej.

Narastająco w I-IV kw. 2009 roku Grupa Lotos miała 883,30 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 453,91 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 14320,53 mln zł wobec 16294,74 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Lotos i Energa przygotują razem inwestycję szacowana na 400 mln euro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl