SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Majewski nowym prezesem Grupy Lotos

Na prezesa Grupy Lotos powołany został Paweł Majewski, zastąpi na tym stanowisku Jarosława Wittstocka. Wcześniej Majewski pracował m.in. w firmach Petrolot, PGNiG Termika, DO & CO Poland, Huta Stalowa Wola i Intacto Centrum Windykacji.

Article

Paweł Majewski został powołany na prezesa Grupy Lotos w efekcie postępowania kwalifikacyjnego. Obejmie tę funkcję w najbliższy poniedziałek.

Od pierwszego tygodnia grudnia 2019 roku obowiązki prezesa spółki pełnił Jarosław Wittstock, wiceprezes zarządu ds korporacyjnych. Powierzono mu je po tym, jak rada nadzorcza Lotosu zdecydowała. nie podając powodów. o odwołaniu poprzedniego prezesa Mateusza Boncy.

Oprócz Pawła Majewskiego w zarządzie Grupy Lotos zasiadają: Jarosław Wittstick jako wiceprezes ds. korporacyjnych, Zofia Paryła jako wiceprezes ds. finansowych, Jarosław Kawula jako wiceprezes ds. produkcji i handlu oraz Marian Krzemiński jako wiceprezes ds. inwestycji i innowacji.

Paweł Majewski z 20 lat doświadczenia

Paweł Majewski ma prawie 20 lat doświadczenia zawodowego. Zaczynał w 2002 roku jako prawnik w spółkach KGZ, Żywiec Trade i Projekty Kapitałowe, był też dyrektorem działu prawnego w Intacto Centrum Windykacji. Pełnił też kierownicze funkcje w Petrolocie (obecnie Orlen Aviation) i zajmował stanowisko dyrektora pionu zarządzania marżą zmienną i produkcją w PGNiG Termika.

Ponadto pracował jako członek zarządu w DO & CO Poland, wiceprezes Huty Stalowa Wola i prezesa Airport Cleaning Service. Był też przewodniczącym rady nadzorczej Lotniczy Catering Service oraz członkiem rad nadzorczych firm Jelcz i ZEM Łabędy.

Grupa Lotos ma zostać przejęta przez Orlen

W lutym 2018 roku PKN Orlen podpisał z Grupą Lotos list intencyjny dotyczący rozmów w sprawie kupna minimum 53 proc. akcji tej drugiej firmy. - Celem transakcji jest stworzenie silnego, zintegrowanego koncernu zdolnego do lepszego konkurowania w wymiarze międzynarodowym, odpornego na wahania rynkowe m.in. poprzez wykorzystanie synergii operacyjnych i kosztowych - podał Orlen.

Natomiast w sierpniu ub.r. podpisał porozumienie ze Skarbem Państwa i Grupą Lotos dotyczące realizacji transakcji nabycia akcji gdańskiej spółki. Na transakcję musi zgodzić się Komisja Europejska, kwestia na razie jest na etapie notyfikacji.

Grupa Lotos od lat jest zaangażowana w marketing sportowy. Od prawie sześciu lat firma jest głównym sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski (na początku 2018 r. kontrakt przedłużono do końca 2022 roku), a od ponad 15 lat sponsoruje Polski Związek Narciarski (w listopadzie 2018 r. umowę prolongowano o cztery lata). Firma sponsoruje też kierowcę rajdowego Kajetana Kajetanowicza, a w ostatnich latach miała umowę z tenisistką Agnieszką Radwańską.

W reklamach Grupy Lotos w ostatnich latach sponsorowani przez firmę sportowcy występowali razem z dziennikarzem naukowym Tomaszem Rożkiem, ostatnia duża kampania, promująca „niebieski szlak elektromobilności”, ruszyła w lipcu ub.r.

W trzecim kwartale ub.r. Grupa Lotos zanotowała 7,88 mld zł przychodów sprzedażowych i 125,9 mln zł zysku netto, wobec 8,33 mld zł wpływów i 631,6 mln zł rok wcześniej.

Większościowym akcjonariuszem spółki (53,19 proc. udziału w kapitale i głosach na WZA) jest Skarb Państwa. W czwartek na koniec sesji kurs giełdowy Lotosu wynosił 76,32 zł, przy takiej cenie kapitalizacja firmy to 14,11 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Majewski nowym prezesem Grupy Lotos

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wzmocnienie
To oczywiste, ze ten wybór wzmocni budowę dużego koncernu. Trzeba patrzeć na to szerzej. Zwolenników działania na rzecz wielkiej firmy przybywa.
odpowiedź
User
Lotostradka 2
Piszcie i mówcie co chcecie ale LOTOS jest fajna firma !
odpowiedź
User
Pisbe
Miało nie być koelsiostwa, a tu w kancelarii krzywego ryja morawieckiego 20% więcej zatrudnionych niż za bandy rudego. I tak jest wszędzie. Pis mojego i znajomych głosu już nie dostanie
odpowiedź