SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Nokaut rezygnuje z kupna Opineo i Skąpca

Grupa Nokaut zrezygnowała z akwizycji spółek Opineo oraz Skąpca, a także odwołała swoje prognozy finansowe, wynika z raportu i informacji prasowej spółki.

Grupa Nokaut rezygnuje z kupna Opineo i Skąpca

"Zarząd (...) informuje o podjęciu decyzji o odwołaniu prognozy finansowej Grupy Kapitałowej Grupy Nokaut na 2012 r., którą spółka zamieściła w prospekcie emisyjnym (...) Wpływ na decyzję o odwołaniu prognozy finansowej wywarł brak ziszczenia się założenia prognoz o przejęciu spółek Skąpiec.pl Sp. z o.o. oraz Opineo Sp. z o.o. w terminie założonym w prognozie zamieszczonej w prospekcie" - czytamy w raporcie.

W informacji prasowej spółka podała, że "w opinii zarządu transakcja ta jest nieekonomiczna przy obecnym kursie akcji".

"Zarówno podejmowane działania rozwojowe, jak i wyniki finansowe osiągnięte w pierwszym kwartale są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Nie mamy wątpliwości, że w roku 2012 utrzymamy dotychczasowe tempo wzrostu, pomimo podjęcia decyzji o wstrzymaniu akwizycji Skąpca i Opineo. W opinii zarządu, w obecnej sytuacji rynkowej nie ma przesłanek ekonomicznych, by zrealizować zapowiadane przejęcie" - powiedział prezes Wojciech Czernecki.

"Tymczasem podjęliśmy bardzo intensywne prace w celu rozwoju naszej wyszukiwarki oraz realizacji inwestycji w oprogramowanie i aplikacje mobilne, dzięki czemu zwiększymy zasięg i podniesiemy kilkukrotnie rentowność w przeliczeniu na każdego użytkownika. Z kolei umowy z Agorą i Wirtualną Polską pozwolą na wzrost i dywersyfikację źródeł ruchu w naszych serwisach. Podtrzymujemy, że naszym celem jest zajęcie pozycji lidera na wschodzącym rynku zakupów mobilnych" - dodał prezes.

Spółka podała, że negatywny wpływ na wyniki w I kw. miało zastosowanie przez Google filtra w stosunku do jej porównywarki cen. Był to element walki, jaką Google prowadzi ze stronami, które stosują systemy wymiany linków SWL, żeby poprawić swoje pozycjonowanie w wyszukiwarce.

"Grupa Nokaut szacuje, że przychody w I kwartale byłyby wyższe o 0,43 mln zł (co oznaczałoby wzrost o prawie 45% q1/q1), gdyby nie incydentalne i jednorazowe zastosowanie filtrów przez wyszukiwarkę Google w lutym 2012. Tym samym, dynamika przychodów Grupy Nokaut potwierdza dotychczasowe, wieloletnie tempo wzrostu spółki. Jednocześnie spółka zapewnia, że - ze względu na wprowadzone zmiany i pełne dostosowanie do wymogów Google - podobna sytuacja nie ma możliwości powtórzenia" - podaje spółka.

Grupa Nokaut miała w I kw. zysk netto na poziomie 0,22 mln zł wobec 0,47 mln zł przed rokiem. Przychody wyniosły 2,04 mln zł wobec 1,71 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Nokaut rezygnuje z kupna Opineo i Skąpca

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl