SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa OEX z 344 mln zł przychodów i podwojonym zyskiem w 2015 roku

W 2015 roku zajmująca się outsourcingiem sprzedaży grupa OEX wypracowała wyższe przychody i zysk netto na poziomie ponad 12,1 milionów złotych. - Nasz zysk netto to około 2 miliony złotych, a udział w zyskach całej grupy wynosi blisko 9 procent. W tym roku będziemy rozwijać nasze usługi poza granicami Polski - zapowiada w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Tomasz Karwatka, szef wchodzącej w skład OEX firmy Divante.

Tomasz KarwatkaArticle

W komunikacie grupa OEX (występująca wcześniej pod nazwą Tell) działająca na rynku outsourcingu i obsługi sprzedaży poinformowała, że w ub.r. jej przychody wyniosły ponad 344 mln złotych. Jest wynik lepszy od osiągniętego rok wcześniej, gdy zanotowano przychody w kwocie 248 mln zł.

Dobre wyniki firma osiągnęła także po stronie zysków. Zysk netto został podwojony przekraczając poziom 12,1 mln zł, natomiast zysk operacyjny wzrósł o 64 proc. zamykając się kwotą 17,7 mln zł.

W ub.r. grupa OEX dokonała przejęcia spółek Cursor oraz Divante. Pierwsza z tych firm działająca w obszarze wsparcia sprzedaży zajmowała się świadczeniem usług związanych z badaniami i audytami dla takich klientów jak Mars Polska, Coca-cola, Unilever i Kompania Piwowarska.

Wchodzące obecnie w skład OEX Divante to z kolei firma funkcjonująca w segmencie e-commerce. Oferuje usługi IT wspierające sprzedaż, obsługuje też obszar Big Data i marketing technology.

- Zysk netto Divante wyniósł w 2015 roku ok 2 mln zł - ujawnia w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Tomasz Karwatka, CEO Divante. - Udział wypracowany przez Divante w skonsolidowanym zysku netto OEX S.A. wyniósł blisko 9 proc. przy czym należy pamiętać, ze OEX jest właścicielem 51 proc. udziałów Divante i konsoliduje jej wyniki od marca 2015 r. - zaznacza Tomasz Karwatka. Przy okazji wymienia też najważniejsze cele, jakie stawia przed sobą firma na nadchodzące miesiące tego roku.

- Zamierzamy rozwijać świadczenie naszych usług poza Polską - zapowiada Karwatka. - Obecnie już ponad połowa naszych nowych kontraktów to projekty zagraniczne. Otworzyliśmy biuro w Holandii co ułatwi nam pozyskiwanie klientów i zapewni lepsze możliwości komunikacji naszych usług - przewiduje szef Divante.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa OEX z 344 mln zł przychodów i podwojonym zyskiem w 2015 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl