SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa Onet-RASP pokaże wiosną własne seriale dokumentalne i fabularne, chce dalej współpracować z TVP

Grupa Onet-RASP jest w trakcie produkcji kilku autorskich seriali dokumentalnych i fabularnych, które zostaną udostępnione wiosną br. - To będzie coś na pograniczu telewizji i internetu: treść w jakości telewizyjnej, ale taka, żeby internauta nie miał wrażenia, że w porównaniu do telewizji zmienia się tylko kanał dystrybucji - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Sabina Lipska, chief video officer w firmie.

Article

Każdy z przygotowywanych seriali będzie liczył około 10 odcinków trwających po około 20 minut. Produkcje będą dotyczyć różnych tematyk, będą to zarówno cykle dokumentalne, jak i seriale w całości są oparte na scenariuszach i aktorach.

- Nie chcemy kopiować know-how i pomysłów telewizyjnych. To będzie coś na pograniczu telewizji i internetu: treść w jakości telewizyjnej, ale taka, żeby internauta nie miał wrażenia, że w porównaniu do telewizji zmienia się tylko kanał dystrybucji - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Sabina Lipska, chief video officer w Grupie Onet-RASP.

W pełni gotowe są już pilotowe odcinki seriali, ich realizację firma poprzedziła badaniami focusowymi. - Współpracujemy z najlepszymi domami producenckimi w Polsce, obecnie czekamy na dopracowanie szczegółów - informuje Lipska. Pierwsze z seriali mają pojawić się w serwisach wideo wydawcy (przede wszystkim na VoD.pl) w drugim kwartale br.

Na Vod.pl dostępnych jest również sporo seriali oraz programów publicystycznych i rozrywkowych z kanałów Telewizji Polskiej, z którą Grupa Onet-RASP ma stosowną umowę. Nowy prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział jednak, że nadawca publiczny będzie teraz zachowywał na wyłączność własne produkcje. - Ciągle pracujemy z Telewizją Polską w ramach obecnego kontraktu i mam nadzieję, że przedłużymy tę współpracę - mówi Sabina Lipska. - Prowadzimy na ten temat rozmowy - dodaje.

Wiosną w różnych serwisach Grupy Onet-RASP, przede wszystkim na Onet.pl, pojawi się też kilka nowych programów wideo, m.in. emitowane na żywo cykle publicystyczne „Tomasz Lis.” i „Subiektywni”. Firma nie ujawnia, ile zainwestowała w ich produkcję. - Segment wideo jest strategicznym kierunkiem inwestycji Grupy, zresztą nie tylko w Polsce, więc jest to jeden z największych obszarów, w który inwestujemy - zaznacza tylko Sabina Lipska.

Wydawca informuje, że w styczniu br. z treści wideo na jego stronach skorzystało 7 mln użytkowników, którzy wygenerowali ok. 200 mln odtworzeń, dwa razy więcej niż w styczniu ub.r. Obecnie reklama wideo zapewnia już kilkanaście procent wpływów firmy z reklamy internetowej (w pierwszych trzech kwartałach ub.r. ten wskaźnik dla całego polskiego rynku e-reklamy wyniósł, według badania IAB AdEx, 8 proc.).

- Pracujemy przede wszystkim nad tym, że skoro inwestujemy w programy premium, to żeby one także miały reklamamodawców premium, niekorzystających tylko z reklamy instreamowej - tłumaczy Sabina Lipska. Wydawca przy cyklicznych produkcjach wideo oferuje markaterom m.in. sponsoring i lokowanie produktów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Onet-RASP pokaże wiosną własne seriale dokumentalne i fabularne, chce dalej współpracować z TVP

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tttt
Jak ktoś chce zobaczyć serial to ogląda tv. Projekty dedykowane tylko internetowi się w Polsce nie sprawdziły. TVN próbował.
25 14
odpowiedź
User
Bartek
Zdziwiłbym się gdyby TVP zdecydowało się na dalszą współpracę z VOD.pl po tym jak Onet wchodzi mocno w tematy związane z TV a ich najnowszy program Tomasz Lis ma o 19:30 konkurować z Wiadomościami w TVP. Telewizja Polska swoimi treściami nie powinna wzmacniać konkurencyjnej usługi VOD oraz firmy która ma zamiar być konkurencją dla telewizji. Bardzo długo trwało nim w TVN zrozumieli, że nie warto swoimi treściami wideo wspierać konkurencji.
20 9
odpowiedź
User
Kot
Makijażem charakteru nie przykryjesz....
24 11
odpowiedź
User
Klara
TVN tak zrozumiało, ze zamkneli juz jeden serwis video, a player jest na skraju podobnej decyzji. Bez gigantycznego ruchu jaki potrafią dostarczyć takie serwisu jak Onet żadne nadawca TV nie ma szans.
11 9
odpowiedź
User
lolik
"- Nie chcemy kopiować know-how i pomysłów telewizyjnych. To będzie coś na pograniczu telewizji i internetu: treść w jakości telewizyjnej, ale taka, żeby internauta nie miał wrażenia, że w porównaniu do telewizji zmienia się tylko kanał dystrybucji - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Sabina Lipska, chief video officer w Grupie Onet-RASP."

Jak czytam taką wypowiedź to mi się nie dobrze robi... Jakiś PRowski bełkot, bajdurzenie surrealistyczne
20 10
odpowiedź