SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Piotr i Paweł kończy działania sanacyjne

Spółki z Grupy Piotr i Paweł wdrożyły już większość zaplanowanych działań sanacyjnych przewidzianych w złożonych w grudniu 2018 roku planach restrukturyzacyjnych. Firma informuje, że wzrosła efektywność i liczba oferowanych produktów.

Postępowanie sanacyjne w spółkach Piotr i Paweł, Piotr i Paweł Detal oraz Grupa Piotr i Paweł otwarto na przełomie września i października ub.r. W grudniu złożono plany restrukturyzacyjne. W maju udało się nawiązać współpracę ze Spar Group - umowę przejęcia sieci niedawno sfinalizowano.

We wtorek w wydanym komunikacie poinformowano, że Grupa Piotr i Paweł zakończyła planowaną reinkorporację wszystkich wytypowanych spółek partnerów detalicznych. Koncentrowano się na odbudowanie zaufania dostawców, dzięki czemu udało się wydłużyć limity kupieckie na zasadach sprzed otwarcia postępowania. W ciągu ostatnich miesięcy zwiększono częstotliwość ukazywania się gazetki promocyjnej oraz dostosowano oferowane produkty do zainteresowania kupujących.

- Wszystkie spółki wprowadziły szereg działań optymalizacyjnych – takich, jak obniżenie kosztów, analiza lokalizacji oraz struktury wewnętrznej spółek. Spółka wynegocjowała ok. 177 umów przewidujących termin płatności powyżej 30 dni. Odbudowanie zaufania przełożyło się również na zwiększenie liczby oferowanych produktów. Od otwarcia postępowania stała oferta poprawiła się co najmniej kilkukrotnie. Stale rośnie również liczba produktów dostępnych w magazynie. Pomiędzy lipcem a październikiem 2019 liczba ta wzrosła o 36%. Spółka zrealizowała również cel w postaci usunięcia z umów z odbiorcami kar logistycznych. Teraz będziemy mogli przejść do bardziej subtelnych działań, takich jak: poprawa efektywności i wydajności pracy przez personel sklepowy, lepsze rozpoznanie naszego docelowego Klienta oraz optymalizacja sieci logistycznej - podkreśla dr Patryk Filipiak, prezes Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja  jako zarządca sanacyjny w Grupie Piotr i Paweł.

Porozumienie z wierzycielami

16 października br. Sąd Okręgowy w Poznaniu Wydział Odwoławczy zmienił postanowienie o umorzeniu postępowania sanacyjnego spółki Grupa Piotr i Paweł  i oddalił wszystkie wnioski o umorzenie. Oznacza to, że rozpoczęta restrukturyzacja będzie kontynuowana zgodnie z harmonogramem. Spółki wdrożyły już większość zaplanowanych działań sanacyjnych przewidzianych w złożonych w grudniu 2018 r. planach restrukturyzacyjnych.

Ponadto spółki z Grupy Piotr i Paweł uregulowały zaległości wobec wierzycieli w ramach postępowania sanacyjnego. Teraz  czekają na zatwierdzenie złożonych spisów wierzytelności, co umożliwi złożenie propozycji układowych.

Grupa Piotr i Paweł zawarła też porozumienia z bankami, które są największymi wierzycielami. Decyzję podjęto w związku z zaangażowaniem Spar Group– inwestora, który wspiera ustabilizowanie relacji biznesowych pomiędzy siecią a partnerami, negocjacje umów i rozwój sieci, a także bieżące i terminowe regulowanie zobowiązań. Banki będą wspomagać starania spółek w zakresie osiągnięcia porozumienia z korzyścią dla partnerów i wierzycieli.

Spar Group, który jest wyłącznym operatorem licencji Spar w Polsce, w październiku br. sfinalizował umowę przeniesienia własności udziałów spółki Grupa Piotr i Paweł.  Oznacza to, że zrealizowano założenia planu inwestycyjnego i wykonano decyzję UOKiK w sprawie koncentracji sieci. Sklepy Piotr i Paweł będą systematycznie zmieniać logo na Spar i dostosowywać się do standardów międzynarodowego holdingu.

Obecne sklepy Piotr i Paweł stopniowo będą zmieniać logo na SPAR, tak by sieć do końca 2020 roku liczyła ponad 150 placówek.

- Zgodnie z zapowiedziami intensywnie pracujemy nad budową sieci detalicznej SPAR w Polsce, a finalizacja umowy przejęcia udziałów w Grupie Piotr i Paweł to ważny etap dla współpracujących z nami detalistów. Dofinansowaliśmy sieć, aby mogła wykonać założenia postępowania sanacyjnego i przygotowujemy rebranding sklepów. Naszym celem jest, by sieć SPAR osiągnęła w Polsce ponad 150 sklepów do końca 2020 roku - powiedział cytowany w komunikacie Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep SPAR. Teraz, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami SPAR GROUP – jako inwestor – wspiera sieć w zakresie spłaty zobowiązań, negocjacji umownych i rozwoju. Firma zdradza, że dotychczas podpisano lub odnowiono kontrakty z prawie 300 dostawcami. Docelowo ma być dostępne 6,5 tys. produktów od blisko 500 dostawców.

Dołącz do dyskusji: Grupa Piotr i Paweł kończy działania sanacyjne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl