SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Pracuj inwestuje w platformę Worksmile. "Będziemy dostarczać nową jakość w zakresie benefitów pracowniczych"

Grupa Pracuj podpisała umowę inwestycyjną z platformą Worksmile. To narzędzie do budowania kultury organizacyjnej opartej na komunikacji wewnętrznej, benefitach i wellbeingu. - Dzięki transakcji zyskujemy nie tylko stabilnego i renomowanego partnera finansowego, ale też strategicznego doradcę - mówi Tomasz Chaciński, prezes Worksmile.

Worksmile to modułowa platforma kafeteryjna, która oferuje pracodawcom wsparcie w trzech obszarach zarządzania kapitałem ludzkim: konsolidacji i digitalizacji procesów zarządzania polityką benefitową, usprawnienia komunikacji wewnętrznej i budowania zintegrowanej społeczności, a także motywowania pracowników do dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne. Z narzędzia korzysta kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. To pracownicy firm z branż: nieruchomościowej, finansowej, IT czy FMCG. Firma powstała w 2016 roku, do 2020 roku działając pod marką FitQbe.

Grupa Pracuj dokapitalizuje spółkę, obejmując w niej pakiet mniejszościowy z możliwością dalszego zwiększania zaangażowania. Strony nie ujawniają wartości inwestycji. Dzięki wsparciu inwestora Worksmile zrealizuje strategiczne cele związane z planowanym intensywnym rozwojem technologicznym oraz produktowym. W ramach współpracy przewidziane jest dalsze wsparcie kapitałowe, a także operacyjne Worksmile ze strony Grupy Pracuj.

- Worksmile to spółka o potwierdzonym praktyką skutecznym modelu działania, obsługująca liderów z różnych branż i rozwijająca się dynamicznie od momentu założenia. Jednocześnie jest bliska naszym wartościom i podejściu biznesowemu. Wierzymy, że wspólnie będziemy w stanie dostarczyć nową jakość w zakresie benefitów pracowniczych, well-beingu oraz komunikacji wewnętrznej - mówi Przemysław Gacek, prezes zarządu i założyciel Grupy Pracuj.

"Liczymy na wzmocnienie marki"

Obie spółki zyskują dzięki współpracy dodatkowe kompetencje i możliwości, tworzące przewagę konkurencyjną na dynamicznie rozwijającym się rynku rozwiązań HRtech w Europie Środkowo-Wschodniej. Dla Grupy Pracuj transakcja oznacza poszerzenie obecnego portfolio rozwiązań z których skorzystało już ponad 60 tys. klientów z 40 krajów. Worksmile pozwala firmie na dodatkowe synergie w zakresie cyfrowego wsparcia benefitów pracowniczych. Inwestorem Worksmile od 2020 roku pozostaje także fundusz Pracuj Ventures wspierający rozwój marek HRtech i EDUtech, powołany przez Grupę Pracuj i część jej założycieli.

- Dzięki transakcji zyskujemy nie tylko stabilnego i renomowanego partnera finansowego, ale też strategicznego doradcę, który oferuje wsparcie również na poziomie organizacyjnym - mówi Tomasz Chaciński, prezes i współzałożyciel Worksmile. - Liczymy na wzmocnienie pozycji naszej marki, budowę nowych przewag konkurencyjnych oraz jeszcze bardziej dynamiczne dopasowanie naszej oferty do odbiorców i rynku.

Od FitQbe do Worksmile

Tomasz Chaciński był związany z Grupą Pracuj przez ponad sześć lat, pełniąc w niej szereg funkcji menedżerskich w obszarze sprzedaży. W 2016 roku zdecydował się na założenie własnej marki FitQbe wraz z Krystianem Krzywdą (CIO i co-founder) oraz Mateuszem Błaszczykiem (CTO i co-founder). W 2020 roku FitQbe przeszedł rebranding i zaczął działać pod nazwą Worksmile, a do grona założycieli dołączył Szymon Pruszyński, Head of Growth.

Platforma Worksmile bazuje na rozbudowanej infrastrukturze i rozwiązaniach chmurowych. Daje użytkownikom dostęp do serwisu zarówno z poziomu aplikacji webowej, jak i mobilnej. Dodatkowo rozwiązanie jest w pełni zintegrowane z najpopularniejszymi systemami i aplikacjami m.in. Microsoft 365, Teams, Slack, Google G-suite, Okta, SAP czy KeyCloak.

Dołącz do dyskusji: Grupa Pracuj inwestuje w platformę Worksmile. "Będziemy dostarczać nową jakość w zakresie benefitów pracowniczych"

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nick
wellbeingu - co za bełkot? Korpo gadka, że aż uszy więdną.
odpowiedź
User
kafeteria
Nic nie zrozumiałem z tego co robią ... chyba kawe?
odpowiedź
User
Axe
Robią sobie dobrze za cudze pieniądze
odpowiedź