SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa PZU miała 759 mln zł zysku netto za III kwartał 2021 roku

Zysk netto Grupy PZU przypisany właścicielom jednostki dominującej za III kwartał br. wyniósł 759 mln zł, wobec 890 mln zł w tym samym okresie ub.r. - podała w czwartek spółka. Po trzech kwartałach 2021 r. zysk netto wyniósł 2,43 mld zł wobec 1,191 mld zł w tym samym okresie w 2020 r. - dodano.

Article

Jak poinformowała spółka w czwartkowej informacji prasowej, zysk netto Grupy PZU przypisany właścicielom jednostki dominującej wyniósł po trzech kwartałach 2021 r. 2,43 mld zł. Jest to wzrost o 104 proc. w ujęciu rok do roku i jednocześnie najwyższy wynik zanotowany za ten okres w ciągu ostatnich sześciu lat - zaznaczono.

Dodano, że oznacza to zwrot na kapitale (ROE) po okresie styczeń-wrzesień br. na poziomie 17,9 proc. (wobec 9,3 proc. w tym samym okresie 2020 r.).

"Od początku tego roku konsekwentnie prezentujemy bardzo dobre wyniki. Po trzech kwartałach wypracowaliśmy ponad dwukrotnie wyższy zysk netto rok do roku, osiągając już w tej części roku poziom 127 proc. wyniku za cały rok 2020. Wskaźnik ROE za ten okres wyniósł 17,9 proc., co oznacza poprawę rok do roku aż o 8,6 punktu procentowego i przekroczenie poziomu założonego w strategii" - powiedziała cytowana w informacji prasowej prezes PZU Beata Kozłowska-Chyła.

Składka przypisana brutto po trzech kwartałach br. wzrosła o 5,5 proc. rok do roku - do 18,3 mld zł, a w samym III kw. do 5,9 mld zł, co również oznacza wzrost o 5,5 proc. rdr.

"Pierwszy raz w historii PZU po trzecim kwartale roku przekroczyliśmy próg 18 mld zł przypisu składki. Jej nominalny wzrost brutto po trzech kwartałach to blisko miliard złotych w porównywaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. To rezultaty osiągnięte przede wszystkim dzięki rosnącej sprzedaży i dobrej rentowości produktów ubezpieczeniowych. Szczególnie mocne wzrosty obserwowaliśmy w ubezpieczeniach majątkowych pozakomunikacyjnych, zarówno w ofercie dla klienta indywidualnego, jak i korporacyjnego. Po trzech kwartałach tego roku składka zebrana z tych ubezpieczeń wzrosła o ponad 16 proc. rok do roku" – podkreśliła Kozłowska-Chyła.

Spółka podała, że zysk netto przypisany właścicielom jednostki dominującej w samym III kw. wyniósł 759 mln zł, wobec 890 mln zł w tym samym okresie ub.r.

Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń jest największą grupą finansową w Polsce i Europie środkowo-wschodniej. Na jej czele stoi PZU, którego tradycje sięgają 1803 r. Akcje spółki od 2010 roku notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jej głównym akcjonariuszem jest Skarb Państwa z 34,19-proc. akcji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa PZU miała 759 mln zł zysku netto za III kwartał 2021 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl