SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa RMF na czele słuchalności, Eurozet z największym wzrostem

W okresie od czerwca do sierpnia br. na pozycji lidera rynku radiowego wśród grup radiowych znalazło się RMF. Największy wzrost słuchalności w zestawieniu zanotowały stacje należące do Eurozetu - raport Wirtualnemedia.pl.

fot. Shutterstock.com Article

Udział Grupy RMF pod względem słuchania w okresie od czerwca do sierpnia 2017 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 29,7 proc. Wynik tych stacji względem analogicznego okresu rok wcześniej spadł o 0,3 pkt. proc. - wynika z badania Radio Track Millward Brown, opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl.

Na drugim miejscu utrzymało się Polskie Radio z udziałem na poziomie 21,6 proc., po spadku względem fali czerwiec-sierpień 2017 o 1,3 pkt. proc. Jednocześnie był to zdecydowanie największy spadek w zestawieniu.

Podium uzupełnia Eurozet, którego udział w rynku wyniósł 17,9 proc., po wzroście o 1 pkt. proc. - największym w zestawieniu.

Czwarte miejsce zajęła grupa radiowa Time. Jej średni udział zmalał o 0,1 pkt. proc. do 13,6 proc.

Piątą lokatę uzupełnia Pakiet Niezależnych z wynikiem na poziomie 7,3 proc. Udział 53 lokalnych stacji, których przedstawicielem jest Eurozet, poszedł do góry o 0,3 pkt. proc.

Wśród słuchaczy w wieku od 16 do 59 lat liderem również była Grupa RMF z wynikiem na poziomie 32,5 proc., po spadku o 0,7 pkt. proc.

Również i tutaj wiceliderem były stacje Eurozetu (18,7 proc., wzrost o 1 pkt. proc.), a podium uzupełnia Polskie Radio (17,3 proc., w dół o 1,5 pkt. proc.).

Dane słuchalności grup radiowych w grupie wiekowej 30-49.

Zestawienie stacji wchodzących w skład grup radiowych.

Liderem ogólnopolskiego rynku radiowego w okresie od czerwca do sierpnia 2017 roku w grupie wiekowej od 15 do 75 lat było RMF FM. Z kolei wśród sieci pierwsze miejsce należało do Eski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa RMF na czele słuchalności, Eurozet z największym wzrostem

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gismo
No i gitara. RMF rządzi. Słuchacze doceniają profesjonalizm i poziom. Nie wspominając o osobowościach. Olbratowski Kałamaga i Skowron the best. Plus Mazurek i Zaborski. Maciborek i Jędrych to już legendy.
12 16
odpowiedź