SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Sare szacuje wzrost przychodów za pierwsze półrocze br.

Szacunkowe przychody Grupy Sare w pierwszych sześciu miesiącach 2018 r. były o 238 tys. zł wyższe niż w analogicznym okresie roku 2017 - podała spółka w komunikacie.

Dariusz Piekarski, prezes Grupy SareArticle

Według szacunków, przychody Grupy Sare w pierwszym półroczu br. wyniosły ok. 22 679 tys. zł. Wskaźnik EBITDA wyniósł w omawianym okresie ok. 3 572 tys. zł, co daje 9 proc. wzrostu w skali roku.

- Wygenerowane przychody są zasługą naszego modelu biznesowego , który jest nastawiony na kolejne inwestycje w spółki, które wspomagają rozwój technologiczny Grupy Sare. Od kwietnia br. jesteśmy właścicielami spółki Sales Intelligence SA, która uzupełnia naszą ofertę o działania w modelu performance marketingu - powiedział Dariusz Piekarski, prezes zarządu Sare.

Od lutego 2018 r. większościowym akcjonariuszem spółki jest Polinvest 7 S.a.r.l., który należy do funduszu inwestycyjnego 21 Concordia.

W marcu tego roku doszło do połączenia spółki Teletarget ze spółką Salelifter w celu optymalizacji struktury kapitałowej Grupy Sare oraz kosztów związanych z jej funkcjonowaniem. Dodatkowo w ciągu ostatniego roku firma powiększyła się o 2 nowe spółki – MarketNews 24 oraz Sales Intelligence - podano w komunikacie.

- Wpływ na wyniki Grupy w pierwszym półroczu 2018 roku miały włączenia do konsolidacji spółek Sales Intelligence SA oraz MarketNews24 Sp. z o.o. Dodatkowo wzrosły wartości odpisów  amortyzacyjnych  związanych głównie  z  zakończonymi  pracami  rozwojowymi Grupy” - powiedział Tomasz Kuciel, członek zarządu Sare.

Ostateczne dane opublikowane zostaną 5 września br. w raporcie okresowym za pierwsze półrocze 2018 r.

W 2017 roku Grupa Sare zanotowała wzrost przychodów ze sprzedaży o 11,2 proc. do 45,97 mln zł oraz spadek zysku netto z 3,98 do 2,83 mln zł. 50,4 proc. wpływów firmy zapewniła realizacja kampanii mailingowych. Spółka Sare zanotowała 1,27 mln zł straty netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Sare szacuje wzrost przychodów za pierwsze półrocze br.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl