SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Sare ze wzrostem wpływów o 15 proc. i spadkiem zysku do 2,1 mln zł

Grupa Sare szacuje, że w pierwszych trzech kwartałach br. zanotowała 33,11 mln zł przychodów ze sprzedaży, 4,19 mln zł zysku EBITDA i 2,09 mln zł zysku netto.

Article

Wpływy Grupy Sare ze sprzedaży zwiększyły się w skali roku z 28,73 do 33,11 mln zł. Firma w komunikacie giełdowym wyjaśnia, że najbardziej przyczyniły się do tego wzrosty sprzedaży segmentu obejmującego INIS i Mr Target (o ok. 3 mln zł) oraz segmentu Salelifter (o ok. 1 mln zł).

Z kolei zysk netto firmy zmalał z 2,89 do 2,09 mln zł. Spółka podaje, że jest to związane ze wzrostem kosztów usług obcych o 16 proc. i wynagrodzeń (w tym świadczenia na rzecz pracowników) o 36 proc. Te dwie kategorie wydatków stanowią ok. 92 proc. wszystkich kosztów działalności operacyjnej firmy.

Przypomnijmy, że Grupa Sare w połowie br. negocjowała kupno od Xevin Consulting Limited za 2,4 mln zł platformy GG. Jednak pod koniec września firmy zerwały rozmowy o transakcji.

Grupa Sare zaznacza, że jej szacunkowe wyniki z trzech kwartałów br. są obecnie weryfikowane, więc mogą się zmienić. Szczegółowy raport finansowy firma opublikuje 22 listopada.

Dołącz do dyskusji: Grupa Sare ze wzrostem wpływów o 15 proc. i spadkiem zysku do 2,1 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl