SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa Sare z 3,6 mln zł przychodów i 218 tys. zł zysku

W II kwartale br. Grupa Sare zanotowała obroty w wysokości 3,606 mln zł, o 129 proc. wyższe niż rok wcześniej. Zysk netto firmy wzrósł w skali roku o 45 proc., do 218 tys. zł.

<!-- 0.5092s -->

Do wyników Grupy Sare w największym stopniu przyczyniły się spółki Sare i Inis. Ta pierwsza zanotowała 1,225 mln zł wpływów netto ze sprzedaży (10 proc. więcej niż rok wcześniej) i 21 tys. zł zysku netto (wobec 90 tys. zł rok wcześniej). Według spółki spadek jej zysku wiąże się m.in. z  działaniami na rynkach zagranicznych, inwestycjami w zwiększenie zespołu sprzedażowego, przeszkolenie i wdrożenie nowych pracowników oraz wzrostem kosztów marketingu, w tym udziału w targach i konferencjach.

Z kolei Inis zanotowała 925 tys. zł przychodów netto ze sprzedaży (wzrost o 215 proc. w skali roku) i 49 tys. zł zysku netto (wzrost o 233 proc.).

Wyniki pozostałych spółek z Grupy Sare - Mail-media, neronIT i Mobiquest - nie przekroczyły 500 tys. zł. Pierwsza zanotowała rekordowe w swojej historii wpływy netto ze sprzedaży i 181 tys. zł zysku netto (o 581 proc. więcej niż rok wcześniej). Druga osiągnęła 196 tys. zł przychodów netto ze sprzedaży i 6 tys. zł straty netto. Natomiast Mobiquest - inwestująca obecnie w aplikację służącą do przeprowadzania badań, które staną się głównym przedmiotem działalności spółki - zanotowała 2 tys. zł przychodów i 31 tys. zł straty netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Sare z 3,6 mln zł przychodów i 218 tys. zł zysku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl