SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Sare chce kupić za 310 tys. zł agencję informacyjną Rafała Mandesa MarketNews24

Rada nadzorcza Grupy Sare wyraziła zgodę na przejęcie przez firmę 83,35 proc. udziałów MarketNews24, uruchomionej i zarządzanej przez Rafała Mandesa spółki specjalizującej się w produkcji i dystrybucji treści wideo. Wartość transakcji wyniesie maksymalnie 310 tys. zł.

W komunikacie giełdowym Grupa Sare napisała, że przejęcie MarketNews24 jest częścią jej strategii obejmującej m.in. rozwój w zakresie wideo.

MarketNews24 przedstawia się jako multimedialna agencja informacyjna. - Codziennie emitujemy depesze z najważniejszymi informacjami z rynku, które można obejrzeć, przeczytać i usłyszeć. Pracuje dla nas zespół doświadczonych reporterów i dziennikarzy. Wszystkie materiały publikowane w multimedialnej agencji informacyjnej MarketNews24 udostępniane są mediom bezpłatnie - informuje firma na swojej stronie internetowej.

- Nabycie spółki MarketNews24 jest nie tylko ważną inwestycją, zwiększającą  wartość i potencjał Grupy Sare, ale i ważnym krokiem w rozwijaniu strategicznie kluczowego dla nas obszaru, jakim jest video. Chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom rynkowym, podążając za trendami branży, w której działamy – uzasadnia Dariusz Piekarski, prezes firmy.

Grupa Sare zakłada, że MarketNews24 będzie wsparciem projektu Video Target rozwijanego przez jej spółę zależną MrTarget. - Obserwujemy stale rosnące zapotrzebowanie na treści multimedialne, w szczególności video. Budżety reklamowe video już dziś stanowią około 10 proc. całkowitych budżetów reklamowych, a do 2020 r. mogą wzrosnąć do 15-20 proc.. Dlatego kompetencje MarketNews24 stanowią ważny element uzupełniający portfolio spółki MrTarget, a w szczególności projekt Video Target, którego niezbędnym kierunkiem dalszego rozwoju jest inwestycja w rozwój technologiczny, czyli player i budowę sieci afiliacyjnej wydawców, którzy będą zainteresowani monetyzacją treści wideo - opisuje Jarosław Nowak, prezes MrTarget.

Szefem MarketNews24 jest Rafał Mandes, który wcześniej pracował w Grupie Onet RASP (w latach 2008-2015) i Wirtualnej Polsce. Funkcję redaktora naczelnego serwisu pełni Zbigniew Grzegorzewski (poprzednio redaktor naczelny serwisu Biznes.pl, z którego Grupa Onet-RASP zrezygnowała w połowie ub.r., po uruchomieniu Business Insider Polska), a szefem reporterów jest Marcin Gawęda, wcześniej dziennikarz m.in. Biznes.pl i Forbes.pl.

- Przejęcie spółki MarketNews24 zapewni produkcje treści wideo in house, tworzenie i dystrybucję kontentu oraz treści video. Spółka posiada kompetencje w zakresie wytwarzania treści redakcyjnych, relacyjnych i promocyjnych głównie w formie wideo, infografik i tekstów, w tym najbardziej poszukiwanej wśród wydawców treści biznesowych, społecznych i gospodarczych, należących obecnie do kategorii premium – wylicza Rafał Mandes, CEO MarketNews24.

Na początku czerwca br. Grupa Sare poinformowała, że negocjuje na wyłączność kupno za 2,4 mln zł komunikatora internetowego GG. Spółka zapowiedziała, że po przejęciu chce m.in. reaktywować jego usługę poczty elektronicznej.

W pierwszym kwartale br. Grupa Sare zanotowała 10,69 mln zł wpływów ze sprzedaży i 1,12 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Grupa Sare chce kupić za 310 tys. zł agencję informacyjną Rafała Mandesa MarketNews24

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
śmiech na sali
Toż to wycena jak ze szczytu bańki. Trzy stówy za co, za nie dogolonego pana prezesa?
odpowiedź
User
ciekawe
Widać, że firmy ruszyły na zakupy. Sare to chyba tylko przykład, że coś się dzieje i firmy szukają inwestycji. GG, teraz to. Szkoda trzymać kasę na 0% w banku.
odpowiedź
User
zdziwiony
310 to za mało. Co to za kwota?
odpowiedź