SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Grupa Super Express uruchamia Wydawnictwo Harde, na początek książka „Masy”

W ramach Grupy Super Express uruchomiono Wydawnictwo Harde, które będzie wydawać książki z dziedziny literatury faktu. Pierwszy tytuł oficyny to „Masa. Od pakera do gangstera” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

- Powołanie do życia Wydawnictwa Harde spowodowane było nie tylko chęcią rozszerzenia działalności biznesowej Grupy Super Express, ale także pełniejszego wykorzystania potencjału tkwiącego w redakcji. Nasi dziennikarze posiadają zarówno umiejętności pisarskie, jak również ogromną wiedzę na temat wszystkiego, co aktualnie dzieje się w Polsce. Teraz zyskają możliwość dalszego rozwoju zawodowego poprzez udział w tworzeniu projektów książkowych - uzasadnia Ewa Lampart, wiceprezes ZPR Media SA i dyrektor zarządzający Grupy Super Express.

Wydawnictwo Harde będzie publikować książki faktograficzne. Będą je pisać zarówno znani autorzy (pisarze i dziennikarze), jak też debiutanci. W br. ma ukazać się kilkanaście tytułów opisujących tematy tabu i mechanizmy funkcjonowania hermetycznych środowisk. Działalność oficyny wspierana będzie przez potencjał redakcyjny „Super Expressu”

Premierowa książka Wydawnictwa Harde to „Masa. Od pakera do gangstera” - zapis rozmowy Janusza Szostaka i Błażeja Chyły z Jarosławem „Masą” Sokołowskim, w przeszłości gangsterem, a obecnie świadkiem koronnym (w połowie maja zatrzymanym przez policję w ramach śledztwa dot. m.in. wyłudzeń kredytów i korupcji).

Jako kolejna ukaże się książka Sławomira Kopra z gatunku historii popularnej

Książki wydają też Agora i Ringier Axel Springer Polska

Swoje wydawnictwa książkowe i księgarnie internetowe mają Agora (wydawca „Gazety Wyborczej”) oraz Ringier Axel Springer Polska (wydawca m.in. „Faktu”). Wydawnictwo Agora działa od ponad 15 lat, publikuje m.in. książki dziennikarzy i ekspertów z różnych dziedzin związanych z „GW”, głównie biografie, wywiady-rzeki, a także poradniki. Do spółki należy też serwis Publio.pl z e-bookami, e-prasą i audiobookami.

W pierwszym kwartale br. wpływy Wydawnictwa Agora wyniosły 8,5 mln zł, wobec 10,7 mln zł rok wcześniej.

Ringier Axel Springer Polska wydaje natomiast książki m.in. w ramach serii: Biblioteka „Faktu”, Biblioteka „Newsweeka” i Biblioteka „Przeglądu Sportowego”. Wydawnictwo prowadzi też księgarnię internetową Literia.pl.

Według danych ZKDP w pierwszym kwartale br. średnia sprzedaż ogółem „Super Expressu” wynosiła 125 364 egz. Natomiast portal SE.pl w kwietniu br. zanotował prawie 6 mln realnych użytkowników i 39,2 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

Miesiąc temu redaktorem naczelnym Grupy Super Express został Grzegorz Zasępa, który zastąpił Sławomira Jastrzębowskiego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Super Express uruchamia Wydawnictwo Harde, na początek książka „Masy”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pólicer
Jako drugą książkę wydadzą: Jastrząb. Od pakera do menela.
26 16
odpowiedź
User
Birdlime
Ewa Ewa Ewa :)
13 14
odpowiedź
User
grill bear
Jako drugą książkę wydadzą: Jastrząb. Od pakera do menela.


Jastrząb był spoko ziomek :D
21 10
odpowiedź
User
titanic
tonący brzytwy sie chwyta haha od dawna mówi się, że chcą sprzedać superaka a teraz nagle dodatkowe "coś" otwierają w co pewnie utopią masę pieniędzy, nie zwróci się i odbiją sobie zwolnieniami na szeregowych pracownikach
16 15
odpowiedź
User
janek
Promocja książki "Masy" - w areszcie śledczym
13 13
odpowiedź