SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa TP: 0,5 mln klientów usług tv, mniej abonentów Neostrady

Na koniec września br. z usług telewizyjnych Grupy TP korzystało 497 tys. osób. Operator ma prawie 2,3 mln klientów oferty internetowej, z których coraz mniej wybiera Neostradę, a coraz więcej – dostęp bezprzewodowy.

Grupa TP: 0,5 mln klientów usług tv, mniej abonentów Neostrady

Z końcem III kwartału br. z usług internetowych Grupy TP korzystało 2,27 mln osób, czyli dokładnie o 8 tys. więcej niż trzy miesiące wcześniej, a o 9 tys. mniej niż rok wcześniej. Wśród tych klientów zdecydowana większość – 2 mln i 2 tys. – to abonenci Neostrady. Przy czym liczba klientów tej oferty zmalała w ciągu kwartału o 18 tys., a w ciągu roku – o 99 tys.

Z drugiej strony coraz więcej osób korzystających z internetu w TP wybiera dostęp bezprzewodowy (oferowany pod marką Orange Freedom). Na koniec września takich klientów było już 121 tys., czyli o 20 tys. więcej niż trzy miesiące wcześniej, a ponad dwa razy więcej niż przed rokiem.

Ponadto coraz więcej osób na łączach TP korzysta z usług innych operatorów internetowych. Na koniec września takich klientów było 515 tys. w modelu BSA, a 101,7 tys. w modelu LLU.
Grupie TP przybywa też klientów usług telewizyjnych, które wykupuje już 22 proc. użytkowników internetu dostarczanego przez operatora. I tak na koniec września z telewizji satelitarnej TP korzystało 383 tys. osób, co oznacza wzrost o 43 tys. w ciągu kwartału, a o 207 tys. w ciągu roku. Zdecydowanie mniej dynamicznie rośnie baza klientów usługi IPTV operatora, z której na koniec III września korzystało 114 tys. osób.

W III kwartale br. od jednego klienta swoich usług internetowych Grupa TP pozyskiwała miesięcznie 56,9 zł. To o 30 gr więcej niż kwartał wcześniej, za to 1,1 zł mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa TP: 0,5 mln klientów usług tv, mniej abonentów Neostrady

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
internauta
Do autora artykułu.Internet orange freedom jest internetem przewodowym na linii TP.Internet bezprzewodowy to orange free oraz orange freedom pro.
8 8
odpowiedź
User
observatorx
"Olbrzymi sukces" osobisty pracowitej jak mrowka p. Anny Strezynskiej ulatwiajacej Polakom dostep do Internetu przez wspieranie alternatywnych dostawcow w LLU i BSA. Niestety calkowita liczba uzytkownikow DSL prawie sie nie zmienia a wzrost abonentow u alternatywnych odbywa sie glownie kosztem TP i przez obnizenie cen o pare zlotych. Raczej trudno to nazwac rewolucja prowadzaca to takiego poziomu uslug jak w najbardziej rozwinietych pod tym wzgledem krajach.
8 8
odpowiedź
User
mirosz
no ale może dzięki takim promocjom, jak ta obecna na DSL'a ( Sprinter 4mb/s za 69 zł) liczba użytkowników tego internetu będzie powoli rosła. W sumie coraz więcej przedsiębiorstw powstaje, więc liczba potencjalnych zainteresowanych taką właśnie usługę będzie się również zwiększać. Przynajmniej takie jest moje skromne zdanie, w tym temacie.
8 8
odpowiedź
User
Ewelina
Przypuszczam ,że abonentów neostrady będzie przybywać. Tym bardziej, że wprowadzili ofertę dla studentów, gdzie największa prędkość dostępna jest za 89 zł, a to jednak konkurencyjne ceny w stosunku do pozostałych operatorów.
8 8
odpowiedź