SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa TP ma 544 tys. klientów telewizji

Na koniec ub.r. z usług telewizyjnych Grupy TP korzystało 544 tys. osób. To o 46,2 proc. więcej niż rok wcześniej.

Grupa TP ma 544 tys. klientów telewizji

Wśród klientów usług telewizyjnych Grupy TP zdecydowaną większość stanowią użytkownicy telewizji satelitarnej, których na koniec ub.r. było 428 tys. To aż o 62,7 proc. więcej niż rok wcześniej. W samym IV kwartale ub.r. operator zyskał niecałe 50 tys. klientów telewizji satelitarnej.

Z kolei z usługi IPTV na koniec ub.r. korzystało 115 tys. osób. To o 6 tys. więcej niż na koniec 2009 roku. Bardzo dynamicznie wzrosła za to liczba użytkowników płatnych pakietów telewizyjnych Grupy TP, obejmujących m.in. Orange Sport i HBO. Na koniec ub.r. takich klientów było 125 tys., czyli 3 razy więcej niż rok wcześniej.


Grupa TP średnie przychody na abonenta (wskaźnik ARPU) podaje dla usług telewizyjnych wspólnie z ofertą telefonii stacjonarnej, z której korzysta coraz mniej osób. Na koniec ub.r. miesięczne ARPU dla tych dwóch grup usług wyniosło 55,8 zł, co oznacza spadek w skali roku o 3,3 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa TP ma 544 tys. klientów telewizji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl