SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa TVN pomaga Ukrainie. „Postanowiliśmy połączyć siły z PAH”

Grupa TVN od momentu rozpoczęcia wojny pomaga Ukraińcom. Wśród inicjatyw podjętych przez nadawcę są m.in.: strategiczna współpraca z PAH, charytatywny koncert „Razem z Ukrainą”, darmowe emisje ukraińskich kanałów informacyjnych oraz transmisje kampanii społecznych na rzecz uchodźców.

Grupa TVN szeroką współpracę z Polską Akcją Humanitarną rozpoczęła na początku marca 2022 roku.

- Warner Bros. Discovery zaangażowało się w działania zarówno globalne, jak i lokalne. Od początku wojny było dla nas jasne, że chcąc pomagać skutecznie, musimy robić to mądrze i postawić na profesjonalną, zorganizowaną i długofalową pomoc. Jako koncern medialny specjalizujemy się w tworzeniu treści, nie mając kompetencji stricte pomocowych. Dlatego postanowiliśmy połączyć siły z organizacją, która z powodzeniem od 30 lat pomaga na trzech kontynentach, czyli właśnie PAH - mówi Jan Mróz, dyrektor pionu komunikacji i Public Affairs w Grupie TVN. - Połączenie potencjału mediów - które potrafią skutecznie budować zaangażowanie społeczne - i organizacji, która wie, jak nieść pomoc, daje możliwość prowadzenia szeroko zakrojonych działań wsparcia dla ofiar wojny i ich rodzin - komentuje.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

W ramach dotychczasowej współpracy z PAH z Grupą TVN wyemitowano 2135 ogłoszeń społecznych w spotach 30- i 60-sekundowych, które w sumie zajęły ponad 14 godzin czasu antenowego na 10 kanałach nadawcy. Ekwiwalent reklamowy kampanii społecznej PAH na antenach Grupy TVN wyniósł do dzisiaj niemal 8,5 mln zł.

Ponad 8 mln zł z koncertu „Razem z Ukrainą”

W ramach współpracy wszystkie środki zebrane podczas zorganizowanego 20 marca 2022 r. koncertu „Razem z Ukrainą” - czyli ponad 8 mln zł - przekazano Polskiej Akcji Humanitarnej. Konto PAH zasilił dochód ze sprzedaży ponad 10 tys. biletów-cegiełek (ponad 350 tys. zł), smsy i wpłaty od widzów (4,5 mln zł) oraz środki z emisji dziesięciominutowego charytatywnego bloku reklamowego przed rozpoczęciem koncertu (ponad 800 tys. zł). Koncert mogli oglądać widzowie w 50 krajach.

Grupa Discovery przekazała PAH również darowiznę w wysokości 2 mln zł. Na antenach TVN regularnie pojawiają się także eksperci organizacji. Łącznie ukazało się ponad 200 komentarzy, wywiadów, rozmów na żywo i wzmianek o działaniach PAH, w tym ponad 40 razy eksperci gościli w programach w TVN24, TVN i TTV. Pracownicy i współpracownicy TVN uczestniczyli także w zbiórkach rzeczowych zorganizowanych przez PAH, które konwojem zostały przekazane do domów seniora we wschodniej Ukrainie.

Polska Akcja Humanitarna nie jest jedyną organizacją, której kampanie społeczne dedykowane Ukrainie są emitowane na kanałach Grupy TVN. Spot Fundacji Dialog tylko od 9 maja wyemitowano 259 razy. Całkowity czas reklamowy poświęcony przez nadawcę na popularyzację działań pomocowych dla Ukrainy wyniósł dotychczas ponad 16 godzin - jego ekwiwalent wynosi w sumie ponad 9,2 mln zł.

Tomasz Kanik i Radomir Czarnecki korespondentami TVN24 w Ukrainie

Od trzech miesięcy widzowie są szczegółowo informowani o bieżących wydarzeniach w Ukrainie. Od pierwszych godzin wojny kanał TVN24 realizował wydanie specjalne, poświęcając cały czas antenowy wydarzeniom za wschodnią granicą Polski. Przez 10 dni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu prowadzono audycję na żywo, bez przerw reklamowych. Prezenterzy newsowi zmieniali się co 2-3 godziny, specjalni korespondenci zdawali widzom relacje bezpośrednio z Kijowa, Lwowa i Moskwy, a także granicy polsko-ukraińskiej.

Dziennikarze TVN są stale obecni na miejscu, by relacjonować na bieżąco wydarzenia w Ukrainie, weryfikować fake newsy i przeciwdziałać rosyjskiej dezinformacji. Obecnie w strefie konfliktu znajduje się dwójka reporterów TVN24 - Tomasz Kanik i Radomir Czarnecki - oraz towarzyszący im operatorzy - Piotr Hawałej i Adam Diehl. W ostatnim czasie spółka przeprowadziła specjalne szkolenie z pierwszej pomocy w strefie konfliktu.

Kanał Ukraina 24 bezpłatnie w Player.pl

Od początku wybuchu wojny serwis Player.pl, bezpłatnie i bez potrzeby logowania, udostępnił ukraiński kanał informacyjny Ukraina 24, a kanał newsowy 1+1 dostępny był na platformie TVN24 GO. Player.pl zapewnia również darmowy dostęp do popularnych bajki dla dzieci z dodanym ukraińskim dubbingiem lub ukraińskimi napisami. W kolekcji „Bajki po ukraińsku" znalazły się m.in. takie hity jak „Dora poznaje świat”, „Psi Patrol” czy „SpongeBob Kanciastoporty”.

Na stronie TVN24.pl umieszczono aktualizowaną listę organizacji zbierających fundusze dla Ukrainy w Polsce oraz organizacji ukraińskich przyjmujących wsparcie finansowe. W lewym dolnym rogu ekranu na kanałach TVN24 oraz TVN24 BiŚ wyświetlany był specjalny kod QR umożliwiający przekierowanie widzów do listy sprawdzonych zbiórek i akcji charytatywnych wspierających Ukrainę i ich obywateli.

„Dzień Dobry TVN” z kampanią „Razem z Ukrainą”

Program „Dzień Dobry TVN” tuż po rozpoczęciu wojny rozpoczął specjalną kampanię „Razem z Ukrainą”. W ramach projektu powstała wspólna strona internetowa „Dzień dobry TVN” i TVN24 pod adresem dziendobry.tvn.pl/razem-z-ukraina. Stanowi ona źródło informacji dla tych, którzy szukają pomocy i tych, którzy pomoc tę chcą zaoferować. Na stronie znajdują się najważniejsze informacje i dane kontaktowe, także w języku ukraińskim. Kampania prowadzona jest pod patronatem Ambasady Ukrainy w Polsce.

W 2020 roku Grupa TVN zanotowała spadek przychodów o 9,8 proc. do 1,87 mld zł, a jej zysk netto zmalał z 540,57 do 486,98 mln zł. Nadawca zatrudnia 1,4 tys. pracowników etatowych, zwiększył wpływy abonamentowe i dostał dużo wyższą dywidendę od Canal+ Polska.

Dołącz do dyskusji: Grupa TVN pomaga Ukrainie. „Postanowiliśmy połączyć siły z PAH”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Stały czytelnik
TVN to wielcy dobroczyńcy, trzy dni temu artykuł, jak ratowali ludzi przed wirusem, dzisiaj artykuł, jak ratują Ukrainę. Bez przerwy kogoś ratują.
odpowiedź
User
Stepan z Monachium
Co jest złego w przypomnieniu, ze trzy dni temu TVN był tutaj chwalony za pomoc ludzkości w walce z wirusem? Wstydzicie się własnych artykułów?
odpowiedź
User
Tomek
Polakom tez pomagaliscie umowami smieciowymi?
odpowiedź