SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa WP dalej przed Onetem i RASP, NK.pl straciła połowę użytkowników

W styczniu br. Grupa Wirtualna Polska pozostała liderem zasięgowym wśród polskich wydawców internetowych, wyprzedzając Grupę Onet - RASP o 155,1 tys. użytkowników. Portal NK.pl odwiedziło już tylko 3,2 mln internautów, ponad dwa razy mniej niż rok wcześniej.

fot. Shutterstock.comArticle

Najpopularniejszymi serwisami internetowymi w Polsce są niezmiennie Google, Facebook i YouTube. Z badania Megapanel PBI/Gemius wynika, że w styczniu br. strony Google odwiedziło u nas 20,69 mln internautów (real users), o 1,21 mln więcej niż rok wcześniej, a zasięg tych witryn wzrósł o 3,27 pkt proc., do 95,5 proc.

Facebook zyskał w skali roku 1,33 mln polskich użytkowników, a jego zasięg zwiększył się o 4,3 proc., do 80,7 proc. Z kolei YouTube (należący do Google) miał 16,52 mln odwiedzających, o 1,02 mln więcej niż w styczniu ub.r., oraz zasięg wynoszący 76,3 proc., o 2,9 proc. większy niż przed rokiem.

Kolejne miejsca zajmują strony największych polskich wydawców, wśród których zaciętą rywalizację prowadzą w ostatnim okresie Grupa Wirtualna Polska i Grupa Onet - RASP. W grudniu ub.r. ta druga po raz pierwszy od wielu lat straciła na rzecz Grupy WP pozycję lidera zasięgowego (zobacz szczegóły), a parę dni przed tym oskarżyła konkurenta o sztuczne podwyższanie ruchu w wyszukiwarki Google (więcej o tym).

W styczniu przewaga Grupy WP nad Onetem i RASP utrzymała się - jej serwisy zanotowały o 155,1 tys. użytkowników więcej. Dodajmy, że Grupa WP od grudnia włączyła do swoich wyników ruch z przejętych w ub.r. serwisów Dobreprogramy.pl, Sportowefakty.pl i Grupy Money.pl, natomiast Grupa Onet - RASP ma jeszcze w zanadrzu portal NK.pl, na którego przejęcie przez firmę UOKiK zgodził się w lutym br., więc jego wyniki zostaną dodane do Onetu i RASP zapewne od marca.

Przy czym NK.pl zanotowała w styczniu bardzo duży spadek odwiedzalności - miała 3,22 mln użytkowników, wobec 4,67 mln w grudniu ub.r. i 7,16 mln w styczniu ub.r. W konsekwencji wypadła z czołowej dwudziestki wydawców. Wcześniej w ciągu trzech lat portal stracił ok. 40 proc. użytkowników - z ponad 12 mln do ok. 7 mln miesięcznie (zobacz szczegóły).


Wśród serwisów objętych audytem site-centric, czyli zdecydowanej większości najpopularniejszych polskich stron, tuż za Grupą WP oraz Onetem i RASP uplasowała się Grupa Allegro - GG, która w styczniu br. miała 15,5 mln użytkowników, o 537 tys. mniej niż rok wcześniej, w związku z czym jej zasięg zmalał o 4,3 pkt proc., do 71,6 proc.

Grupa Interia.pl zyskała w skali roku 229,2 tys. użytkowników, przy czym jej zasięg procentowy minimalnie zmalał (o 0,4 pkt proc.). Natomiast Grupa Gazeta.pl zanotowała o aż 1,15 mln użytkowników mniej niż rok wcześniej (jej zasięg zmalał o 6,8 pkt proc.), co wynika głównie z zakończenia we wrześniu ub.r. współpracy z należącym do Microsoftu portalem MSN (więcej o tym).


Google.pl miało o 1,49 mln polskich użytkowników więcej niż przed rokiem, a Google.com - o 1,09 mln więcej. Adresy Facebooka i YouTube’a zanotowały identyczne zmiany odwiedzalności jak całe te serwisy.

Onet.pl zyskał w skali roku 512,5 tys. użytkowników, Allegro.pl - 285,1 tys., natomiast WP.pl straciła 49,1 tys. Z kolei Gazeta.pl zanotowała spadek aż o 2,05 mln real users.

  • 1
  • 2

Dołącz do dyskusji: Grupa WP dalej przed Onetem i RASP, NK.pl straciła połowę użytkowników

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
brawo WP!!!
odpowiedź
User
olo
Ha, ha, ha.

Dalej w tym niemieckim korpo zatrudniajcie pseudo specjalistów to Wp.pl nie będzie musiała nic robić żeby pozbyć się konkurencji. Sami się wykończą tymi "trafionymi" zakupami. Onet przepłacony o połowe, NK.pl i wiele innych ciekawych zakupów.Tylko pomysłu na rozwój biznesu im brakuje. Takie kupowanie dla kupowania. No cóż za myślenie im nie płacą. Zresztą przy takim myśleniu to nie ma za co płacić :)))))))))
odpowiedź
User
Denon
Byle do IPO! Na gumkach recepturkach, z najemnikami zamiast pracowników, ale byle do IPO. Skasować przynajmniej tyle ile się wzieło, zrobić exit z tego skleconego na szybko biznesu i tyle.
A potem choćby potop.
odpowiedź