SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grzegorz Błażewicz, Konrad Pawlus i Rafał Brzoska we wspólnym funduszu Borubar Ventures chcą wspierać startupy

Na polskim rynku pojawił się nowy fundusz VC o nazwie Borubar Ventures, który zamierza inwestować w obiecujące startupy. - Zamiast mentoringu i ogólnego gadania o przyszłości będziemy w razie potrzeby pomagać ułożyć spółki i procesy w spółkach, w szczególności w obszarze sprzedaży, gdzie mamy w miarę sensowne doświadczenie - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Grzegorz Błażewicz, współtwórca i koinwestor w Borubar Ventures.

Grzegorz Błażewicz Article

Zamiar uruchomienia nowego funduszu typu venture capital Grzegorz Błażewicz zapowiedział w połowie lipca br. Zaznaczył wówczas, że Borubar Ventures chce skutecznie wspierać dobrze zapowiadające się polskie startupu, nie mógł jednak podać bliższych szczegółów dotyczących planowanego projektu.

Teraz oficjalnie ogłoszono wejście Borubar Ventures na rynek. W zespole zarządzającym funduszem znaleźli się oprócz Błażewicza także Konrad Pawlus, współzałożyciel i wiceprezes zarządu SALESmanago Marketing Automation, oraz Rafał Brzoska, prezes grupy Integer.pl.

Tak jak zapowiadał Błażewicz w lipcu, Borubar Ventures chce pomagać młodym przedsiębiorcom w rozwoju ich pomysłów biznesowych, inwestując na etapie początkowym, (tzw. seed) od 100 tys. zł do 1 mln zł, a potem po fazie dynamizacji rozwoju angażować duże fundusze z Polski i fundusze zagraniczne. Dodatkowym atutem funduszu ma być szybki proces decyzyjny dotyczący ewentualnych inwestycji, a także sprawne dofinansowywanie projektów i elastyczność dzięki specjalnie stworzonej pod kątem funduszu strukturze prawnej.

Współtwórca Borubar Ventures zdradza nam kolejne szczegóły dotyczące funkcjonowania funduszu. - Jesteśmy zainteresowani przede wszystkim firmami, które posiadają co najmniej prototyp produktu lub usługi, dobrze jeśli mają jakąś formę proof of concept, a najlepiej gdyby posiadały już jakaś trakcję i pokazały że we wstępnej fazie potrafią rozwijać się poprzez bootstrapping - wyjaśnia Grzegorz Błażewicz. - Jako przedsiębiorcy będziemy wspierać nasze spółki jak przedsiębiorcy, czyli zamiast mentoringu i ogólnego gadania o przyszłości będziemy w razie potrzeby pomagać ułożyć spółki i procesy w spółkach, w szczególności w obszarze sprzedaży, gdzie mamy w miarę sensowne doświadczenie. Będziemy traktować ludzi, w których biznesy zainwestujemy jako naszych wspólników i chcielibyśmy być w ten sam sposób postrzegani przez nich.

Obecnie w portfolio Borubar Ventures jest sześć firm, z których większość działa w segmencie nowoczesnych technologii. Jest wśród nich jednak także Pastrami Deli, producent wysokiej jakości mięsa. - Interesują nas firmy nie tylko z obszaru nowych technologii. Jak ktoś ma super pomysł na hodowlę krów, czy produkcję butów - chętnie o tym porozmawiamy - obiecuje Grzegorz Błażewicz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Błażewicz, Konrad Pawlus i Rafał Brzoska we wspólnym funduszu Borubar Ventures chcą wspierać startupy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MysioPysio
A Borubar bo?
8 8
odpowiedź