SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Serwis o Rzeszowie: po krytycznym tekście sztab Grzegorza Brauna przestaje udzielać informacji

Sztab startującego w wyborach na prezydenta Rzeszowa Grzegorza Braun odmawia portalowi Rzeszow-News.pl udzielania informacji dotyczących kampanii posła - twierdzi redaktor naczelny witryny Marcin Kobiałka. Jego zdaniem przyczyną była krytyczna relacja z sobotniej konferencji programowej Brauna. Sztab polityka zaprzecza tym doniesieniom.

W sobotę poseł Grzegorz Braun kandydujący na prezydenta Rzeszowa zorganizował w tym mieście konferencję prasową, prezentując swoje hasło wyborcze i program. Lokalny serwis Rzeszow-News.pl zrelacjonował to wydarzenie, tytułując je “ ‘Dekalog wyborczy’ Grzegorza Brauna. Absurdalny i banalny”.

W tekście skrytykowano słabe punkty programu, opisano także brak maseczek i nieprzestrzeganie obostrzeń pandemicznych przez organizatorów konferencji. 

Niedziela: "Nie udzielimy już informacji"

W odpowiedzi sztabowcy Grzegorza Brauna przysłali do redakcji maila, w którym poinformowali o "nałożeniu sankcji w związku z kłamstwami na portalu”. - Na redakcję zostaje nałożona sankcja w postaci braku dostępu do głównych informacji programowych kampanii wyborczej pana posła. Sytuacja będzie trwała do czasu przeprosin pana posła - stwierdzili. Rzekomy,mi kłamstwami ma być stwierdzenie z tytułu, że program jest "absurdalny i banalny", a także stwierdzenie z leadu, że pod dekalogiem Brauna kryją się "truizmy i rozdawnictwo".

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Marcin Kobiałka, redaktor naczelny portalu i autor relacji, podkreśla, że w mailu jaki przyszedł do redakcji, nie wskazano, w jakiej formie oraz gdzie mają ukazać się przeprosiny. - Oczywiście nie ma mowy o jakimkolwiek przepraszaniu. Konferencje Grzegorza Brauna to spektakle teatralne. Na pytania dziennikarzy w zasadzie nigdy nie odpowiada, mamy do czynienia tylko ze „złotymi myślami” Brauna. Mówi długo, o wszystkim i o niczym – komentuje Kobiałka.

Kobiałka: "Komiczne sankcje"

Szef portalu ocenia: - „Sankcja”, którą na nas sztabowcy nałożyli, jest komiczna. Odcięcie nas od szczegółów programu wyborczego Brauna, to dla nas ogromny cios. Chyba się po nim nie podniesiemy. A tak poważnie – to jesteśmy zadowoleni, że ta „sankcja” została na nas nałożona. Zaoszczędzimy sporo czasu, gdy nie będziemy musieli relacjonować pseudokonferencji z udziałem pseudoekspertów Konfederacji. Nic na tym nie stracimy, wręcz przeciwnie. Nie damy pożywki internetowej armii Brauna, która jest niezwykle aktywna w sieci i komentuje materiały w zasadzie nie czytając ich. Reasumując: „sankcja” jest nam na rękę, szkoda tylko, że tak późno została nałożona.

Wtorek: "To nie był człowiek Brauna"

We wtorek wczesnym popołudniem zarówno portal Rzeszow-News.pl, jak i portal Wirtualnemedia.pl otrzymały równobrzmiące oświadczenia, z których wynika, że mail - rzekomo ze sztabu Grzegorza Brauna - został wysłany przez osobę nieuprawnioną do tego. -  KWW ,,Grzegorz Braun – Konfederacja" informuje iż wszelkie informacje rozsyłane drogą internetową oraz tradycyjną, podpisującego się jako Krystian Zając z Rybnika, nie mają nic wspólnego z naszym komitetem, ani naszym kandydatem na urząd Prezydenta Rzeszowa. Pan Krystian Zając nie posiada żadnych umocowań prawnych do „nakładania sankcji w postaci braku dostępu do informacji dotyczących kampanii Grzegorza Brauna". W związku z powyższym informujemy, iż rozprzestrzenianie informacji jakoby ta osoba była z nami jakkolwiek związana podlegać będzie konsekwencjom prawnym - czytamy w nim.

W rozmowie z nami szef portalu z Rzeszowa, Marcin Kobiałka, komentując oświadczenie sztabu podkreśla: - Zastanawiające jest , skąd komitet Grzegorza Brauna wiedział, od kogo z imienia i nazwiska otrzymaliśmy wiadomość o nałożonej "sankcji". Ani my, ani Wirtualnemedia.pl nazwiska tej osoby nie podawały. To może oznaczać, że Konfederacja może, choć nie musi, współpracować z taką osobą, nie mniej jednak wie o jej poczynaniach i reprezentowaniu Konfederacji. To kolejny dowód na to, jak komiczne i niepoważne jest to środowisko.

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun o starcie w wyborach na prezydenta Rzeszowa poinformował na początku marca br. Chociaż nie pochodzi z tego miasta, startował w tamtejszym okręgu w wyborach do europarlamentu i do Sejmu. W 2019 roku - po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza - kandydował na prezydenta Gdańska, przegrał z Aleksandrą Dulkiewicz.


SPROSTOWANIE

W związku z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji na portalu www.wirtualnemedia.pl jakoby nasz Komitet Wyborczy Wyborców ,,Grzegorz Braun - Konfederacja" miałby zaprzestać udzielania informacji jednemu z rzeszowskich portali po jego krytycznej ocenie naszej konferencji programowej, informujemy że nic takiego nigdy nie miało miejsca ze strony naszego komitetu.

Ponadto  KWW ,,Grzegorz Braun – Konfederacja" informuje iż wszelkie informacje rozsyłane drogą internetową oraz tradycyjną, podpisującego się jako Krystian Zając z Rybnika, nie mają nic wspólnego z naszym komitetem, ani naszym kandydatem na urząd Prezydenta Rzeszowa. Pan Krystian Zając nie posiada żadnych umocowań prawnych do „nakładania sankcji w postaci braku dostępu do informacji dotyczących kampanii Grzegorza Brauna". W związku z powyższym informujemy, iż rozprzestrzenianie informacji jakoby ta osoba była z nami jakkolwiek związana podlegać będzie konsekwencjom prawnym.

Ponadto informujemy iż ww. nie figuruje w rejestrze partii Korona Konfederacji Polskiej Grzegorza Brauna, partii KORWiN Janusza Korwina- Mikkego, ani Ruchu Narodowego. Nie figuruje także w rejestrze partii Konfederacja. Nie jest także członkiem  KWW ,,Grzegorz Braun - Konfederacja", ani członkiem naszego sztabu. Co za tym idzie nie reprezentuje żadnego z środowisk politycznych, ani społecznych związanych z komitetem wyborczym i ww. partiami.

W tym miejscu serdecznie zapraszamy wszystkie redakcje, na konferencje prasowe naszego kandydata gdzie z chęcią odpowiemy na wszelkie nurtujące państwa pytania dotyczące naszego programu.

Pełnomocnik Wyborczy KWW ,,Grzegorz Braun – Konfederacja", Tomasz Buczek

Dołącz do dyskusji: Serwis o Rzeszowie: po krytycznym tekście sztab Grzegorza Brauna przestaje udzielać informacji

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zenon Bombalina
Podobno konferencje będą teraz w Wojewódzkim Centrum Napierdzeń.
odpowiedź
User
Dany
Dobrze by było, Gdyby Braun trochę namieszał. Może zabierze PiSowi katolicki elektorat.
odpowiedź
User
Wojtek 1 23 45
Po prostu wypowiedzi Grzegorza Brauna wymagają od ich odbiorców nieco wysiłku intelektualnego. To dlatego dziennikarze mają z nim problem.
odpowiedź