Grzegorz Braun zdjęty z wizji w „Forum” TVP Info za eksponowanie książki „Fałszywa pandemia”

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun kilkanaście minut po starcie programu „Forum” w TVP Info zakończył w nim udział. Prowadzący Adrian Klarenbach bezskutecznie prosił go, żeby nie eksponował do kamery okładki książki „Fałszywa pandemia”, bo to lokowanie produktu niedozwolone w programie publicystycznym.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
Grzegorz Braun zdjęty z wizji w „Forum” TVP Info za eksponowanie książki „Fałszywa pandemia”
Adrian Klarenbach i Grzegorz Braun w "Forum", fot. TVP Info

Od początku ostatniego wydania „Forum” w TVP Info Grzegorz Braun, zabierając głos, za każdym razem trzymał blisko twarzy okładkę książki „Fałszywa pandemia”. Zapewnił, że zawarte są w niej wiarygodnie tezy naukowców o prawdziwym przebiegu epidemii koronawirusa, podważające powszechne dane na ten temat.

Prowadzący Adrian Klarenbach kilkakrotnie apelował do posła Konfederacji, żeby nie eksponował już w ten sposób tej książki. - Prosiłem pana, żeby książkę pan już odłożył, wszyscy już ją widzieli - stwierdził. - Ależ to jest mój czas na antenie - odpowiedział Braun. - Panie pośle, ale to nie jest czas reklamowy - tłumaczył gospodarz „Forum”.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/roman-giertych-zatrzymany-cba-przeszukanie-zemdlal-jest-w-szpitalu-tvp-info-na-twitterze-zjadl-sniadanie,7170450563397249a ##

Grzegorz Braun nadal pokazywał książkę. - Ostatni raz pana proszę, aby odłożył pan książkę, bo to jest program publicystyczny, a nie program śniadaniowy ani kawka wieczorna. Nie lokujemy produktów w tym programie - wyjaśnił Klarenbach. Zaznaczył, że za taką promocję produktów nadawcy grożą kary, a jakiś czas temu rozmawiał o tym z posłem Koalicji Obywatelskiej Adamem Szłapką.

- Uprzedzam, że jeśli pan nie posłucha mojej prośby, to zostanie nam tylko fonia, a obrazek w pamięci widzów - zapowiedział dziennikarz TVP Info. Kiedy realizatorzy wyłączyli obraz (Braun tak jak pozostali goście łączył się ze studiem przez wideokomunikator), poseł Konfederacji zakończył połączenie.

- Jeśli pan poseł Braun się zreflektuje, na co liczę, i będzie chciał zabrać głos w sposób merytoryczny, bez pomocy naukowych, serdecznie zapraszamy - zaznaczył Adrian Klarenbach.

Przypomnijmy, że napisana przez Macieja Pawlickiego omówienie książki „Fałszywa pandemia” w pierwszej połowie sierpnia br. było tematem okładkowym jednego z numeru tygodnika „Sieci”. - Jak ktoś widzi takie spiski, to jest to sygnał, by się zastanowić nad swoim zdrowiem psychicznym - skomentował to ówczesny minister zdrowia Łukasz Szumowski. Okładkę krytycznie ocenili też niektórzy dziennikarze i naukowcy.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/lichocka-skrytykowala-salon-dziennikarski-w-tvp-info-promowanie-lekcewazenia-skali-pandemii-to-nieodpowiedzialnosc,7170454003013249a ##

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Lawina gróźb wobec dziennikarza "Wyborczej". Wiąże to z tekstem o Cenckiewiczu

Lawina gróźb wobec dziennikarza "Wyborczej". Wiąże to z tekstem o Cenckiewiczu

TVN szykuje jubileuszową edycję "MasterChefa". "Wyprawa poza Europę"

TVN szykuje jubileuszową edycję "MasterChefa". "Wyprawa poza Europę"

Dziennikarz Meczyków doznał udaru. "Może ktoś potraktuje to jak przestrogę"

Dziennikarz Meczyków doznał udaru. "Może ktoś potraktuje to jak przestrogę"

Świąteczna piosenka Radia 357 z  teledyskiem. Zobacz "Karpia pięciolatka"

Świąteczna piosenka Radia 357 z teledyskiem. Zobacz "Karpia pięciolatka"

CyberRescue pomoże klientom Banku Pekao uniknąć cyberoszustwa przed świętami
Materiał reklamowy

CyberRescue pomoże klientom Banku Pekao uniknąć cyberoszustwa przed świętami

Właściciel TVN wdraża nowe rozwiązania telewizji hybrydowej na kanałach naziemnych

Właściciel TVN wdraża nowe rozwiązania telewizji hybrydowej na kanałach naziemnych