SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grzegorz Hajdarowicz: bezprawnie wykorzystano mój wizerunek w reklamach Bitcoin Formula

W reklamach platformy Bitcoin Formula bez zgody wykorzystano logo „Rzeczpospolitej” i wizerunek Grzegorza Hajdarowicza, głównego akcjonariusza wydawcy tego dziennika. - Przeciwdziałając takim nieuczciwym praktykom złożyłem do właściwych organów zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia oszustwa i zniesławienia i obecnie toczy się w tej sprawie postępowanie - poinformował Hajdarowicz.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIGrzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCI

Sprawę reklam platformy Bitcoin Formula Grzegorz Hajdarowicz opisał w oświadczeniu zamieszczonym w środę w „Rzeczpospolitej”. - W ostatnim czasie padłem ofiarą nielegalnych działań reklamowych związanych z kryptowalutą Bitcoin. Na licznych, nieautoryzowanych stronach internetowych wykorzystano mój wizerunek oraz przypisano mi całkowicie nieprawdziwą wypowiedź jakobym: „zrezygnował ze standardowego obracania kapitałem na giełdzie na rzecz inwestowania w kryptowalutę Bitcoin” - stwierdził.

- Pragnę Państwa zapewnić, że przypisywanie mi publicznego zachęcania do inwestowania w zautomatyzowaną platformę tradingową o nazwie „Bitcoin Formula” jest całkowicie bezprawne, nie mam z takimi działaniami nic wspólnego. Co więcej, nigdy nie promowałem i nie będę promował działań, które mogłyby prowadzić do oszustwa na szkodę osób nieposiadających dostatecznej wiedzy na temat metod funkcjonowania rynków finansowych i odpowiedniego doświadczenia biznesowego - podkreślił biznesmen.

- Fotografia, na której znajduje się mój wizerunek towarzyszący nieprawdziwej wypowiedzi, zawiera także logotyp - kojarzonego z moją osobą - dziennika „Rzeczpospolita”. Stanowczo oświadczam, że znak towarowy „Rzeczpospolitej” również został wykorzystany bezprawnie i zapewniam, że nigdy nie będzie mojej zgody na to, by tytuł mógł być kojarzony z nierzetelną lub oszukańczą reklamą - dodał.

Grzegorz Hajdarowicz poinformował, że złożył w tej sprawie do odpowiednich organów zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia oszustwa i zniesławienia. - Obecnie toczy się w tej sprawie postępowanie - zaznaczył.

Należąca do Grzegorza Hajdarowicza firma KCI jest większościowym akcjonariuszem Gremi Media, wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”. Rok temu Gremi Media zadebiutowała na warszawskim rynku giełdowym NewConnect. W drugim kwartale br. firma zanotowała wzrost wpływów o 8 proc. do 27,28 mln zł oraz 3,96 mln zł zysku netto (wobec 876 tys. zł zysku rok wcześniej).

Według danych ZKDP w pierwszych trzech kwartałach br. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wynosiła 45 231 egz., o 8,1 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast portal Rp.pl we wrześniu br. zanotował 3,1 mln realnych użytkowników i 11,54 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Hajdarowicz: bezprawnie wykorzystano mój wizerunek w reklamach Bitcoin Formula

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Al
Hajdarowicz to jedno wielkie nieporozumienie medialne. Nie lansujcie tego chuligana !
odpowiedź
User
Al
Nie lansujcie tu Hajdarowicza, bo to zły człowiek mediów !
odpowiedź