SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grzegorz Kita angażuje się w Runmageddon, ogranicza działalność w Sport Management Polska

Grzegorz Kita, prezes Sport Management Polska, został wiceprezesem i współwłaścicielem Runmageddonu - cyklu biegów z przeszkodami. Tym samym ogranicza do minimum swoją dotychczasową działalność w agencji.

Article

Grzegorz Kita jako wiceprezes i partner zarządzający Runmageddon w firmie Extreme Events będzie zajmował się marketingiem, komunikacją, social media i sponsoringiem. Strony nie ujawniły szczegółów finansowych transakcji.

Przez ostatnie 15 lat Kita prowadził firmę Sport Management Polska, prekursora polskiego marketingu sportowego. Był jej założycielem i właścicielem.

Zapytany, co skłoniło go do zaangażowania się w Runmageddon, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl wymienia: - Fascynujący produkt sportowy. Prawdziwe, zaangażowane emocje uczestników. Niezwykle wszechstronna i barwna magia RMG, czyli grupa uczestników, partnerów itp. Rynek przed fazą gwałtownego wzrostu - mówi Grzegorz Kita.

Dodaje, że w związku z tym zostanie znacznie ograniczona jego dotychczasowa aktywność w Sport Management Polska i działalność tej firm. - Zasadniczo Sport Management Polska pozostaje, ale tylko konsultacje i doradztwo projektowe. I na 10 proc. dostępnego mojego czasu,  90 proc. czasu idzie na Runmageddon - zdradza w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Grzegorz Kita.

Zapewnia, że nadal będzie zabierał głos jako ekspert marketingu sportowego. - Runmageddon nawet poszerza moje kompetencje o wielkie eventy terenowe i zaawansowany marketing emocji - dodaje Kita.

Przed założeniem SM Polska Grzegorz Kita pracował w latach 2003-2004 jako dyrektor generalny klubu piłkarskiego Legia Warszawa, a później wiceprezes zarządu Polonia Warszawa. W latach 2000-2002 był głównym strategiem koncernu przemysłowo-budowlanego Mostostal-Export S.A.

Runmageddon to ekstremalny cykl biegów z przeszkodami. Trasy w błocie, ogniu, wodzie, pod zasiekami i z przeszkodami (naturalnymi oraz specjalnie skonstruowanymi) liczą od 3 do 44 kilometrów. W 2016 roku odbyło się 14 imprez w 9 polskich miastach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Kita angażuje się w Runmageddon, ogranicza działalność w Sport Management Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl