SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z zarządu Agory odchodzi Grzegorz Kossakowski nadzorujący AMS i nowe projekty

Grzegorz Kossakowski zrezygnował z funkcji członka zarządu Agory. Pełnił ją od początku 2009 roku, a z firmą był związany od 2000 roku.

Grzegorz KossakowskiArticle

Kossakowski powiadomił Agorę, że rezygnuje z dalszego pełnienia funkcji członka zarządu spółki w obecnej kadencji i nie będzie kandydował do zarządu na następną kadencję. - Spółka podjęła działania mające na celu zapewnienie sukcesji w Zarządzie. Obecna kadencja zarządu kończy się z dniem odbycia Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe Spółki za 2017 rok, co powinno nastąpić w czerwcu 2018 roku - poinformowała Agora w komunikacie giełdowym.

Grzegorz Kossakowski we władzach firmy odpowiadał za segment reklamy zewnętrznej oraz piony finansów i administracji oraz nowych przedsięwzięć. Zasiada też w radach nadzorczych należących do Agory spółek AMS, Helios, Yieldbird i Stopklatka (w tej ostatniej Agora ma mniejszościowy pakiet akcji).

W latach 2009-2012 był też dyrektorem finansowym Agory. Ogółem z firmą był związany od 2000 roku, początkowo pełnił funkcję kierownika ds. transakcji w pionie nowych przedsięwzięć, a od kwietnia 2005 roku - dyrektora tego pionu.

W latach 1996-2000 pracował w firmie doradczej Arthur Andersen w dziale doradztwa inwestycyjnego (Corporate Finance). Realizował tam szereg doradczych projektów inwestycyjnych związanych m.in. z pozyskiwaniem kapitału dla spółek, głównie z sektora mediów i technologii.

Kossakowski to kolejna osoba odchodząca w br. z zarządu Agory. W lutym br. z firmą pożegnał się Robert Musiał (nadzorował segmenty prasy, druku i technologii). W zarządzie zastąpiła go Agnieszka Sadowska, prezes nadającej kanał Metro TV spółki Green Content, której większościowe udziały od Agory za 19 mln zł kupiło właśnie Discovery Polska.

W pierwszej połowie br. Agora zanotowała 583,7 mln zł wpływów ze sprzedaży i 5,4 mln zł straty brutto. Mocno wzrosły przychody firmy w segmencie filmowym, a mocno zmalały w pionach prasy i druku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z zarządu Agory odchodzi Grzegorz Kossakowski nadzorujący AMS i nowe projekty

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kacper
Gdzie transparenty o "wolności mediów" i o niezwalnianiu "profesjonalistów"?
odpowiedź
User
Pracownik
Ale w ogóle daje nogę z Agory, czy zostaje? bo z tekstu tego nie wynika. I druga sprawa kogo teraz dokoptują. Pewnie Franczyk już przebiera nogami.
odpowiedź
User
1234
To ten Titanic jeszcze nie zatonął?
odpowiedź
User
edi
A jak się zarząd zmotywował na 2017 rok ? Może zwolnienie połowy zarządu da pozostałym premię 50 baniek?
odpowiedź
User
nissin
Jeżeli w 2018 PIS wygra wybory samorządowe to AMS może mieć spory problem z dochodowością-duża cześć ich wpływów ma związek z samorządem terytorialnym-jeżeli PIS wygra w większych miastach to z całą pewnością będzie chciało jak najbardziej utrudnić życie spółce Agory-dział prasowy kuleje, okulawienie AMS może się skończyć agonią koncernu --także Kossakowski wie co robi, z pewnością teraz znajdzie coś spokojniejszego i co najmniej tak samo dochodowego, później będzie trudniej z odium odchodzącego od bankrutującej spółki.
odpowiedź