SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grzegorz Łaguna: z fundacji Dominiki Kulczyk do Grupy Polenergia

Po ponad 1,5 roku współpracy Grzegorz Łaguna odchodzi ze stanowiska rzecznika prasowego Kulczyk Foundation. Został dyrektorem ds. komunikacji i rzecznikiem prasowym innej firmy Dominiki Kulczyk - Grupy Polenergia.

Grzegorz Łaguna, fot. Aleksander ZielińskiArticle

- Okładką amerykańskiego wydania magazynu Forbes żegnam się z pracą w Kulczyk Foundation. Dominika Kulczyk zagościła na niej jako pierwsza polska miliarderka/miliarder w historii. Dziękuję za wszystkie spotkania, wywiady, nagrania i zdjęcia - poinformował we wtorek na Twitterze  Grzegorz Łaguna.

Grzegorz Łaguna rzecznikiem Grupy Polenergia

W środę poinformowano, że Grzegorz Łaguna objął objął stanowisko dyrektora ds. komunikacji i rzecznika prasowego Grupy Polenergia, również należącej do Dominiki Kulczyk. Będzie w niej nadzorował obszar komunikacji i podlegał bezpośrednio prezesowi zarządu, Michałowi Michalskiemu.

- Dołączenie do jednej z dziesięciu największych prywatnych firm w Polsce to dla mnie ogromny zaszczyt, ale i wielka odpowiedzialność. W najbliższych latach Polenergię czekają duże wyzwania. Grupa ma ogromną szansę stać się znaczącym graczem w Europie Środkowo-Wschodniej, już dziś dostarczając swoim klientom całkowicie zieloną energię. Świadomość, że będę mógł wesprzeć spółkę w osiągnięciu tak ambitnego celu to dla mnie źródło ogromnej satysfakcji zawodowej – mówi Grzegorz Łaguna.

Grzegorz Łaguna został rzecznikiem prasowym fundacji Dominiki Kulczyk  we wrześniu 2021 roku. To były dziennikarz, publicysta i prezenter telewizyjny. W Polsat News relacjonował na żywo wydarzenia polityczne i społeczne w Polsce, m.in. wybory prezydenckie w 2020 roku.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Przed pracą w Polsat News Łaguna był dziennikarzem m.in. Superstacji i Wirtualnej Polski. Na antenie Superstacji prowadził swój autorski program – „Debatę Grzegorza Łaguny” oraz liczne pasma informacyjne i publicystyczne. Był też gospodarzem wieczorów wyborczych.

W przeszłości pracował również w „Życiu Warszawy”, TVP Olsztyn i TVN Warszawa. Był autorem wielu wywiadów prasowych i telewizyjnych. Komentował też bieżącą politykę dla kilku innych redakcji.

Grzegorz Łaguna jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył studia magisterskie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej, ze specjalizacją telewizyjną.

Polenergia to największa w Polsce prywatna grupa energetyczna. Składa się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania energii z odnawialnych i gazowych źródeł oraz dystrybucji i obrotu energią elektryczną. Strategicznym projektem Polenergii, we współpracy z norweskim Equinorem, jest budowa trzech farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 3000 MW.

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Łaguna: z fundacji Dominiki Kulczyk do Grupy Polenergia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl