SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GTS chce przejąć Exatela oraz Telekomunikację Kolejową

Firma telekomunikacyjna GTS Central Europe może wejść na warszawską giełdę ok. 2012 roku. Na polskim rynku spółka jest zainteresowana przejęciem Exatela lub Telefonii Kolejowej, wynika z wypowiedzi prezesa, Adama Sawickiego.

“Zgodnie z horyzontem inwestycyjnym funduszy private equity, które są właścicielami GTS oceniam, że około roku 2012 firma mogłaby wejść na warszawską giełdę. Jest to obecnie najbardziej prawdopodobna opcja wyjścia funduszy z inwestycji” – powiedział Sawicki we wtorek.

Z jego słów wynika, że zarząd GTS ocenia, że firma wypracuje ok. 400 mln euro obrotów i 90 mln euro EBITDA na koniec 2010 roku. Dodał, że GTS jest poważnie zainteresowany konsolidacją polskiego rynku telekomunikacyjnego w segmencie biznesowym. Najpoważniejszymi kandydatami jakie GTS bierze pod uwagę do przejęcia są Exatel lub Telefonia Kolejowa.

„Uważamy, że na polskim rynku zbliża się okres konsolidacji. Znaczące spółki z segmentu b2b, które jak uważamy mają komplementarny profil działalności do GTS i mogłyby wygenerować z nami efekt synergii należą przynajmniej pośrednio do Skarbu Państwa. Oceniając rozwój sytuacji na podstawie najbardziej rozwiniętego w regionie rynku czeskiego, wydaje się, że wyczerpują one obecnie potencjał do budowania wartości i jedynie przez konsolidację mogą dalej się rozwijać. Jesteśmy zainteresowani Exatelem, czy Telefonią Kolejową” – zaznaczył prezes GTS.  

GTS dokonał w 2010 roku trzech przejęć: rumuńskiego Dateka, węgierskiego Interware i słowackiego Dial Telecom. Prezes GTS nie ujawnił kwot jakie spółka przeznaczyła na akwizycje, ale zaznaczył, że obecne transakcje na rynku telekomunikacyjnym w regionie odbywają w przedziale 4–5x EBITDA.

„W Polsce chcemy zapłacić fair value ewentualnie przejmowanej firmy, które zostanie ocenione w trakcie due diligence” – dodał Sawicki.

Dołącz do dyskusji: GTS chce przejąć Exatela oraz Telekomunikację Kolejową

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl