SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gyfted dostaje 10 mln złotych finansowania. Dopasuje kandydatów do stanowisk i zespołów

Polski startup Gyfted otrzymał 10 milionów złotych dofinansowania od inwestorów z USA, Polski i Europy. Aplikacja Gyfted umożliwia dzięki uczeniu maszynowemu łatwe i precyzyjne dopasowanie kandydatów do stanowisk i zespołów, zamiast czasochłonnego i kosztownego procesu standardowej rekrutacji, startup trafi do prestiżowego akceleratora uniwersyteckiego, StartX przy Stanford University.

Michał Kosiński, Robert Kowalski, Adam Szefer, cofounderzy startupu GyftedMichał Kosiński, Robert Kowalski, Adam Szefer, cofounderzy startupu Gyfted

Polski startup Gyfted ma na celu stworzenie najdokładniejszego i najefektywniejszego systemu do znajdowania zatrudnienia - aplikacji funkcjonującej jak odwrócony portal pracy. Oparty na danych proces ma pozwolić na pełne dopasowywanie osobowości i kompetencji kandydatów do oferty i teamu. Gyfted umożliwia personalizację szukania nowej pracy poprzez bezpośrednie połączenie ze stanowiskiem i zespołem.

Czytaj także: Polski startup LiveKid nazywany "przedszkolem w smartfonie" pozyskał 9 mln zł. Wśród inwestorów January Ciszewski

Szybsza rekrutacja

Założycieli startupu łączy doświadczenie w algorytmach matchingowych, machine learning, systemach rozproszonych, SaaS i open data oraz firmach BigTech w Dolinie Krzemowej i Wielkiej Brytanii.

Founderami są Robert Kowalski (CEO), który m.in. współtworzył zespół enterprise sales w najszybciej rosnącym startupie govtech SaaS w Dolinie Krzemowej – OpenGov, prof. Michał Kosiński (chief scientist) ze Stanford Graduate School of Business, który od ponad 15 lat pracuje jako psycholog społeczny i data scientist, specjalizujący się w big data, dopasowaniu pracowników do pracy, preferencjach i organizacji pracy, oraz Adam Szefer (CTO), były back-end engineer w Bloomberg Infrastructure w Londynie.

- Chcemy pomóc kandydatom lepiej zrozumieć, do jakich pozycji i teamów pasują - wyjaśnia Robert Kowalski. - Zamiast przechodzić przez 100 rozmów kwalifikacyjnych u 50 pracodawców, wyobraźcie sobie przejście przez tylko jedną rozmowę, aż do 1000 firm jednocześnie. Bez zbędnych korporacyjnych gier i powtarzających się maratonów rekrutacyjnych.

Jak zaznacza Kowalski mimo rozwoju technologii i internetu, proces rekrutacji nie zmienił się od XIX wieku, gdy oferty pracy umieszczano na ogłoszeniach przybijanych do drzwi sklepu lub w lokalnych gazetach.

- Internet zmienił tylko skalę - publikujemy teraz na cały świat za pośrednictwem sieci – podkreśla Kowalski. - Procesy rekrutacji wewnątrz firm nie uległy zmianie, co często wiąże się z czasochłonną ścieżką formalności, chaosem i maratonami nieefektywnych rozmów rekrutacyjnych. Dostępne na rynku narzędzia, takie jak LinkedIn, job boardy czy platformy do rekrutacji, nie mają na celu jak najszybszego dopasowania kandydata do firmy, lecz przedłużanie użytkowania ich usług. Płacimy za proces, a nie rezultat, więc tym biznesom opłaca się, by ten proces trwał jak najdłużej.

10 milionów na rozwój

Teraz poinformowano, że Gyfted pozyskał rundę angel od inwestorów z USA, Polski i Europy, oraz grant R&D z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na rozwój technologii algorytmów rekomendacyjnych w celach płynnego łączenia kandydatów z pracą, łącznie ponad 10 mln zł finansowania na rozwój projektu.

Czytaj także: DocPlanner pierwszym polskim startupem wartym ponad 1 mld dolarów

W ostatnim czasie startup dostał się do najbardziej prestiżowego akceleratora uniwersyteckiego na świecie przy Stanford University i Stanford Medical School. W StartX akcelerowane były m.in. Lime, OpenSea, Patreon czy Bolt, a portfel spółek, które z nim współpracowały, wycenia się na ponad 100 mld zł.

Głównym rynkiem rozwoju Gyfted są Stany Zjednoczone, jednak większość organizacji R&D i inżynierii została ulokowana w Polsce. – Chcieliśmy rozpocząć budowanie naszego startupu tam, gdzie znajdziemy talenty w czterech kluczowych obszarach: software engineering, psychologii, data science i designie. Takim miejscem jest Polska – zaznacza Robert Kowalski.

Dołącz do dyskusji: Gyfted dostaje 10 mln złotych finansowania. Dopasuje kandydatów do stanowisk i zespołów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl