SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Haitong Bank obniżył rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do "neutralnie", ale podniósł wycenę

Haitong Bank, w raporcie z 2 września, obniżyli rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do "neutralnie" z "kupuj", jednocześnie podwyższając cenę docelową do 36,7 zł z 32,3 zł.

Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz Cyfrowego PolsatuArticle

W poniedziałek kurs akcji spółki wynosi 36,32 zł.

W raporcie podano, że analitycy Haitong obniżyli rekomendację dla Cyfrowego Polsatu po zaktualizowaniu modelu finansowego o uwzględnienie transakcji Polkomtel Infrastruktura (TowerCo), wyższą dynamikę ARPU oraz lepsze perspektywy rynku reklamy telewizyjnej.

Szacowane przez Haitong Bank wpływy gotówkowe netto z TowerCo mogą sięgnąć 6,2 mld zł i zdaniem analityków ważna będzie dystrybucja tej gotówki.

"Oczywiste sposoby dystrybucji gotówki z TowerCo dotyczą 5G, delewarowania lub dywidendy, jednak spółka z ok. 1,4 mld zł rocznego FCF jest w stanie zrobić to z własnych środków. Ze względu na znaczący udział spółki w rynku telefonii komórkowej (ok. 22 proc.), płatnej telewizji (ok. 30 proc.) oraz rynku reklamy telewizyjnej (ok. 29 proc.) analitycy nie sądzą, aby dalsze duże transakcje konsolidacyjne były możliwe" - napisano.

W ocenie analityków, możliwe obszary rynku medialnego, w których Cyfrowy Polsat mógłby chcieć zwiększyć swój udział, to rynek radiowy i rynek e-commerce.

"W radiu spółka jest już obecna z nadawcą Muzo.fm (0,5 proc. udziału w rynku), a jako potencjalny cel akwizycji analitycy widzą RMF FM (ok. 29 proc. udziału w rynku). W internecie i e-commerce Cyfrowy Polsat jest już obecny z portalem Interia. pl i sklepem obuwniczym eobuwie. pl" - dodano.

Zdaniem autorów raportu, mając na uwadze zaangażowanie głównego akcjonariusza Cyfrowego Polsatu Zygmunta Solorza w rozwój zielonej energii poprzez giełdowy ZE PAK, część środków z TowerCo może zostać zainwestowana w zieloną energię, taką jak fotowoltaika, wodór czy energetyka jądrowa.

"Jeśli spółka zdecyduje się wydać część wpływów z TowerCo poza swoim podstawowym rynkiem, to Cyfrowy Polsat może zacząć być postrzegany przez inwestorów jako konglomerat, który zazwyczaj wyceniany jest z dyskontem" - dodano.

Pierwsza publikacja raportu, którego autorem jest Konrad Księżopolski miała miejsce 2 września, o godz. 8.00.

Grupa Polsat Plus w drugim kwartale br. osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 10,4 proc. do 3,16 mld zł, a jej zysk netto zwiększył się z 290,7 do 541,7 mln zł. W całym pierwszym półroczu 2021 roku miała 6,1 mld zł przychodów i 932,1 mln zł zysku netto. Abonent za usługi firmy miesięcznie płaci średnio już 91,4 zł, a klient prepaidowy - 22 zł.

Dołącz do dyskusji: Haitong Bank obniżył rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do "neutralnie", ale podniósł wycenę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl